Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pyrrhura molinae vagy jandaya?

Pyrrhura molinae vagy jandaya?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy újabb papagájt itthonra, de ezuttal valami nagyobb testűt mint ez a két faj. Mindenképp kézzel neveltet akarok majd venni. Az lenne a kérdésem, hogy melyik fajt ajánljátok, melyik játékosabb, emberszeretőbb? Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

2019. júl. 2. 09:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, tedd fel egy tenyésztőnek az egyedül tartásról a kérdést. Ő sem fog mást mondani. Nem muszáj nekem hinni, majd rájössz...
2019. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Dimisky Zulu válasza:
Szia.Azért egy jó fél év eltelt ,gondolom jutottál valamire. Csak néhány dolog , ami fontos lehet. Elég nagy vitákba voltatok itt a másik válaszolóval. Figyelj , ne legyél önfejű. 2 zöldarcúm van. Folyamat egymáson lógnak , ölelkezve alszanak , nem tágítanak a másiktól egy percig sem. Ha az egyik vakarózik a másik is rákezd, egymást vakargatják , együtt játszanak ,verekednek van ,hogy egymásnak tollászkodnak , sőt az egyik vágja magának és a tesójának a körmét is. Nagyon szeretik egymást. Mindenképp kell neki pár, vagy ha nem is pár nehezen de esetleg baráttal ,nimfával is jól megvan , bár én ezekről csak netes videók kapcsán tudok. Hullámosokkal semmiképp ne legyenek egy kalitkába mivel nem szeretik őket. A kisebb madarakat csesztetik. Nálunk így 4 madár van és folyamat csesztetik a kicsiket. Tanulgatják ,hogy nem szabad , de nekik ez is egy úgy mond játék. Nagyon nagy hely kell nekik. Még ha ketrecben elvannak (80hosszú60magas60mély) de viszont kikell engedni őket elég sokszor. Elég válogatósak , nálunk csak az almát és a datolya szilvát eszik meg , annak ellenére ,hogy a répától a kiviig már mindent ajánlgattam. A hangjuk pusztító , borzalmas tud lenni. Ennek ellenére tudnak valami aranyos motyogást is kiadni. Kézzel neveltet se vegyél. Nem érdemes. Jóval drágább(és megjegyzem , a pyrrhura nagyon gyorsan szelíd lesz) és tényleg nélküled nem fog tudni élni. Barátnőmnek pl. kézzel nevelt nap papagája van. Mint valami beteges robot ,olyan mindegyik kézzel nevelt szerintem. Konkrét megtámadott engem mikor átmentem ,mivel védte a gazdáját , akit párjának tekint ugye. Tényleg én minden szeretettel és kedvességgel szólók hozzád , saját tapasztalataim alapján. Összefoglalva legérdemesebb 2 vad madarat venni:D a pyriket meg mindenképp ajánlom és néha csak jó nézni ahogy játszanak , verekednek vagy épp azon kapnak össze kié leszek én.
2020. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bár lehet, hogy már nem aktuális a kérdés én pyrrhura tenyésztőként azt mondom, hogy ők sokkal alkalmasabbak lakásban tartásra. Az aratingáknak egyszerűen elviselhetetlen a hangjuk még a szabadban is nem, hogy zárt térben. (Egyedül a aratinga aurea ami halkabb, azok csak "brekegnek".)

Nem érdekel, hogy nem ez volt a kérdésed, de mint ahogy többen leírták az egyedül tartás hosszútávon szenvedés lesz a madárnak és bizony neked is! Ivarérettség után kezelhetetlenül agresszív lesz, ha nincs mellette fajtárs. (Nem feltétlenül ellentétes nemű.)

Nem a kézzel neveléssel van a gond, mert azt is lehet jól csinálni, hanem az izolált tartással. És ezzel egy szülők által neveltet is tönkre lehet tenni. És majd 3-4éves korában amikor teljesen elviselhetetlen lesz nagyon nehezen tudod majd összeszoktatni egy másik madárral.

Nem akarok túlzottan személyeskedni, de ami meg a helyzetedet illeti, ha biológusnak mész, akkor jó eséllyel 2-3év múlva kollégiumba vagy albérletbe költözöl ahova nem viheted, ha mégsem akkor se lesz végtelen időd foglalkozni vele tanulás mellett, ezt vedd számításba.

2021. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!