Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért van az, hogy a rovarok...

Miért van az, hogy a rovarok a lakásba befelé a legapróbb réseket is megtalálják, kifelé viszont már sohasem tudják megtenni ugyanezt?

Figyelt kérdés
Ha csak egy minimális rés van az ablakon, szúnyoghálón, ajtó alatt stb. tucatszám jönnek be a legyek, szúnyogok, muslicák, katicabogarak, poloskák, kifelé viszont egyik sem képes megtalálni ugyanazt a lyukat. Miért?

2019. okt. 23. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Bent meleg van, nem azért ment be, hogy kimenjen!

Te is sz-psz vele mi? Én háborút folytatok. Nem túlzás! Mindent bevetős igazi háborút!

2019. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fix szúnyoghálót kell csináltatni, nem ezt a rolós bohóckodást, és a fixnek is a keretét is kívülről külső kerületén végig, meg a keret és a betét között is végig, ki kell nyomni uv álló szilikonnal. Vagy akril tömítő is jó végülis, az nem ragad annyira. De tömít.

A vegyi fegyvereket felejtsd el. Én már túl vagyok rajta.

2019. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszolók is írták, a rovarok érzékelik a hő- és/vagy fényhőforrást és bármi áron is, de megtalálják az utat a "megfelelő" irányba. Én az ázsiai poloskák és/vagy katicák ellen úgy próbálok meg védekezni, hogy az ablaknál a réseket bepermetezem olyan anyagokkal, amiknek a szaga taszítja emezeket.


Két ilyen szert találtam idáig, aminek nem bírják a szagát:


- Citromos ablaktisztító (a poloskák és a katicák is utálják)


- Hideg zsíroldó (Nagyon durva vegyszer, olyannyira, hogy ezidáig ez volt csak képes ténylegesen elpusztítani ezeket a dögöket és ahová ez került, annak a közelébe sem mennek napokig. Mivel lúgos, ezért nem korrodál semmilyen felületet, viszont ajánlott védőszemüveg és kesztyű ill. kutyát, macskát, gyereket távol tartani használatkor, az eredmény viszont garantált!)

2019. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gabeszon válasza:
Multkor az inhalátorom végébe bújt be... a többit a képzeletetekre bízom!
2019. okt. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!