Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pillangót tartani otthon? Hogyan?

Pillangót tartani otthon? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nos, az a szitu, hogy megjelent a házamban egy lepke, egy pávaszem. Nyilván ezzel nem is lenne semmi probléma, ha úgymond "szezonja" lenne, de sajnos december van. Szabadon engedni nem szeretném, mert hát hideg van kint és táplálékhoz sem tudna jutni, szóval, hogyha kiereszteném az ablakon akkor már egyúttal le is csaphatnám szegényt. Arra gondoltam, hogy gondját viselném a télen, majd tavasszal szabadon engedném. A probléma, hogy nem tudom mit hogyan tegyek. Valaki hozzáértő tipp?

2019. dec. 18. 11:57
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Engedd ki. Az őshonos fajoknál érdemes figyelembe venni azt a tényezőt, hogy jó pár éve itt vannak, volt idejük alkalmazkodni az itteni klímához, még a mostani helyzetben is. A pávaszem lepkeként telel, szóval ha kiengeded, főleg msot a melegebb napokban, tud majd magának találni másik megfelelő búvóhelyet télire.

Ha bent tartod, akkor aktív marad a meleg miatt, folyamatosan ennie kellene és mire a fajtársai a természetben előbújnak, "kiöregedne". Szóval engedd ki, megoldja majd magának.

2019. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

No de melyik pávaszam? Nappali, kis vagy nagy pávaszem? :)


Most szerencséd van mert jó idők vannak nappal, szerintem is megoldja magának.

2019. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már sajnos nem aktuális. Úgy tűnik elintézte magának a dolgait. Egyébként nappali pávaszem volt. :)
2019. dec. 19. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!