Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kezdőnek ezek közül melyik...

Kezdőnek ezek közül melyik hangya faj lenne a leg ideálisabb válaztás hangyafarmhoz?

Figyelt kérdés
Elszeretnék kezdeni egy hangya farmot , de láttam hogy nem éppen olcsó muri , szóval jól megszeretném választani a fajt. Az eddigi ötletek : Camponotus herculeanus , Camponotus barbaricus , Camponotus ligniperda , Camponotus rufoglaucus feae. Válaszokat előre is köszönöm.

2020. febr. 3. 07:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én inkább Messor structort választanék a helyedben, mert könnyebb elindítani a kolóniát mint a Camponotusoknál, és szintén több kasztos, ráadásul méretben is hasonló. De ha ragaszkodsz a Camponotusokhoz akkor ligniperda vagy barbaricus. rufoglaucus feae még a többinél is lassabban alapít államot, azt nem ajánlom.
2020. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát , nem az a célom hogy minél hamarabb növekedjen a kolónia , nekem tetszik a lassan növő , viszont szép , nem csillagászati árba kerülő , kezdőknek is eléggé "könnyű" hangya farm ötlete. Például nem akarok 15-20 ezret költeni egy királynőre , 10-12 ezer a felső határ , eg ha lehet nem szeretnék fűtésre költeni , olyan faj lenne jó ami a szobahőmérsékeleten eléldegél. Meg , ha lehet lehessen nekik adni élő bogarakat , vagy építgessenek(pl valamilyen szövő hangya.) Amúgy köszönöm a választ és a tippet.
2020. febr. 6. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!