Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Volt más is aki gyerekként...

Volt más is aki gyerekként cserebogarakat gyüjtött/bántott stb?

Figyelt kérdés

Erre vidéken szinte egyetlen szórakozás volt gyerekként gyüjteni aztán kegyetlenül kivégezni öket.

Sajnos.



2020. jún. 14. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Igen,bántottam is öket
Igen,de csak gyüjtöttem
Igen,de csak egyszer
Nem
Egyéb
34 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Cserebogatat sosem, de bodobácsokkal rendszeresen "játszottam", összegyűjtöttem, aztán elengedtem őket.
2020. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szöcskegyűjtésben versenyeztünk az unokatesóimmal. Mindig elengedtük őket.
2020. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A cserebogarat lányként megfogni sem szerettem. De nem azért, mert féltem tőle, hanem mert belecsimpaszkodott a tenyerembe. Az nekem nem jött be, utáltam.:)
2020. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
"Erre vidéken szinte egyetlen szórakozás volt gyerekként gyüjteni aztán kegyetlenül kivégezni öket" Hát nem tudom miféle gyerek voltál, de a tanyavilág közepén se unatkoztunk.
2020. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hernyókat szoktunk hazavinni befőttes üvegben, etetjük, bebábozódik és általában lepke is lesz belőle.

Egyszer gyerekként eltaposott egy barátom egy bogarat, aminek szép temetést rendeztem :)

2020. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én nem bántottam a cserebogarakat.

Amit az elsö írt,bodobácsok voltak az áldozataim.

Akkor még nem volt lelkiismeretem gyerekként.

Most már csak légynek,szúnyognak,meg rágcsáloknak tudok ártani mert gyülölöm a kártevöket vagy betegséghordozókat.

2020. jún. 14. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Normális gyerekeknél biztosan nem. Azt pedig értelmezni sem tudom (hála Istennek), hogy lehet az, hogy gyerekként ez volt az egyetlen szórakozási lehetőségetek... Miféle gáz szüleitek voltak?
2020. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Általánosban én is csomó ilyet láttam, szerencsétlen szöcskének kiszaggatták a lábait meg hasonlók. Ez inkább a legalja agresszív gyerekekre volt jellemző (cigányokra és csaló/bűnöző családok gyerekeire). Sőt, a legszomorúbb, hogy én meg kukacokat vágtam ketté féltéglával(?) egy időben, még ha nem is vált nálam hagyománnyá. Azóta max a legyeket fújom le, a rágcsálókat vagy megfogom és elengedem, vagy simán csak elengedem... de hogy miért csináltam kölyökként, azt nem értem. Az biztos, hogy érdekesnek tartottam, hogy mozog a kukac mindkét darabja, nem pusztul el abban a pillanatban, de gondolom, valami rejtett agresszió vagy frusztráció hozza ki gyerekként az emberből, amit aztán megtanul kezelni jobbik esetben. Biztosan megvan rá a pszichológiai magyarázat.
2020. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Én féltem és undorodtam tőlük, szóval nem. Volt egy gyerek, akiről tudtam, hogy csinál ilyet, de hidegen hagyott igazából. Nem sajnáltam a bogarakat, nem éreztem együtt velük, vagy ilyesmi.

Azt viszont nem értem, hogy mondhatod, hogy vidéken szinte ez az egy szórakozása volt a gyerekeknek???? :'DDD Pszichopatafalván laktatok, hogy csak a kegyetlen kivégzések szórakoztatják ott az embereket?! Fáramászás, bújócska, fogó, árkot ugrási verseny, futóverseny, gödör ásás, sarazás, stb...??? Ezerféle dolgot lehetett csinálni...

2020. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tyúkoknak szedtük vödörszámra... Etetési célból.
2020. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!