Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan vegyem rá a szüleim...

Hogyan vegyem rá a szüleim hogy tarthasak madárpókot?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy madárpókot de az anyám nem engedi és nem tudom rávenni ti tudtok segíteni?

2020. jún. 20. 20:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy miért nem engedik. Ha normális válszt adnak rá és nem azt mondják, hogy "Mert", akkor próbáld meg azt a problémát megszüntetni. Pl. ha azt mondják, hogy nem vagy elég felelős ahhoz, hogy állatot tars, akkor valahogy mutasd meg nekik, hogy az vagy. Ha azt mondják sok pénzbe kerül akkor menj el dolgozni és fizesd te a költségeket. Ha azt mondják,hogy félnek tőle akkor így jártál, nem lesz pókod ameddig náluk laksz.
2020. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Pedig nincs benne semmi rossz.


Vannak szelíd, kifejezetten kezdőknek való madárpókok.

Pl.: Lasiodora parahybana


A hörcsöggel sokat kell foglalkozni, etetni minden nap, vizet adni neki, takarítani stb :D

Zajos, büdös... (Persze ettől még cukik mert nekem is volt arany és szongi is.)

De ehhez képest egy madárpókot megveszel lehetőleg kiskorában, bevágod egy berendezett terkóba és heti 2-3szor bedobsz neki vmi tücsköt amit lehetőleg kereskedésben vegyél.

Nem igen kell takarítani, nem koszos, nem hangos, nem büdös, nem veszélyes mint sokan hiszik...

(Persze van veszélyes faj is.)

2020. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Olvass utána, világosítsd fel a szüleidet a madárpókokról. Mi az ami kell hozzá, mit esznek és hogyan. Vedlés hogyan zajlik, mérgük erőssége, agresszivitásuk, életmódjuk. Mondd el nekik hogy ahogy a halat sem tapogatod a pókot sem fogdosod és nem veszed ki a terráriumból csak akkor ha az indokolt például takarításkor, akkor is csak megfelelő óvatossággal.

Az eleségállatról is mesélj.

Családi programnak egy Terraplázát iktassatok be, az eladók sok hasznos információval el tudnak látni, és a szülők is megnyugszanak ha szakember mondja el ugyanazt amit te is elmondtál nekik felvilágosításként.

Amikor az első pókom meg akartam venni apukám ellenezte, majd elmagyaráztam neki hogyan fogok gondoskodni róla. Mivel belátta hogy kellőképp tájékozott vagyok belement. Először eléggé tartózkodó volt később együtt etettük. Anya első perctől imádta ő segített kiválasztani.

Elsőre ajánlanék egy Caribena versicolort vagy egy Chromatopelma cyanopubescenst. Nem túl drágák és szép színesek. A versicolor elég érzékeny de ha ügyesen gondozod meghálálja. A lényeg hogy ha veszel, növendéket vegyél és szépen lassan hozzászokik a család, és fel sem tűnik hogy egy év múlva már akkora mint a tenyered. A felszereléshez meg kezdd el gyűjtögetni a zsebpénzedet, ez egy jó lecke megtanulni azt is.

2020. júl. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!