Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pók, három szögből. Mi ez?

Pók, három szögből. Mi ez?

Figyelt kérdés

Ez ugye darázspók? Életemben a legnagyobb pók, amit élőben láttam. Max 17 millimétert írnak, de saccra 2 és fél centisnek hat, szinte mint egy dongó, vagy egy kisebb cserebogár, akkorának látszik a kertemben...


Alulnézet:


[link]

[link]


Felülnézet:


[link]

[link]

[link]


Oldalnézet:


[link]

[link]

[link]

[link]


Szemből (csáprágók látszanak):


[link]



2020. aug. 9. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez egy darázspók/ Argiope bruennichi
2020. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Igen, darázspók (Agriope bruennichi) nőstény.
2020. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Darázspók

[link]

2020. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Wow!!!! Nem lesz építő a hozzaszolasom, ne haragudj, mert sajnos még életemben nem láttam ilyet, de fantasztikusak a képeid! Igazából csak ezért írtam. Eszméletlen, leesett az állam. Magyarországon fotózta??

Esetleg a Magyar Biológiai társaságnak irhatnal ott vannak szakosztályok és elég segítőkészek!

2020. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ennyien talán nem tévedünk. :) Köszönöm. :) De mitől ilyen hatalmas? Vemhes, vagy telezabálta magát? Is-is? :o Néztem a wikin, mondom, max 17 mm-t ír. De ez kb 2 és fél centis... Sose láttam még ekkorára nőtt pókot, mint amit fotóztam.
2020. aug. 9. 19:40
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Internet Explorerrel fotóztad?
2020. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves előző, ironikusan érted? És miben segítőkészek? Nekem nincs fényképezőm, hanem egy gagyi, régi mobiltelóval fotóztam. Meg is szoktam kapni a magamét (jogosan), hogy nem valami élesek a fotóim. Ezek között bár akad néhány, ami viszonylag éles lett, és csak azért teszek a sorba eléggé életlent is, mert érdekes szögből sikerültek, legalábbis számomra érdekesek. De én nem vagyok fotós, és megfelelő masinám sincs. Úgyhogy nem tudom, mit reagáljak, szerintem ironizálsz... De ha nem ironizálsz, akkor elnézést.
2020. aug. 9. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok az én kertemben rengeteg ilyen van, imádnak a trombita folyandár közt élni. Első alkalommal amikor megláttam én is rohantam a fényképezőért.
2020. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Explorerrel? :D Ma nagyon vicces hangulatban vannak egyesek. :D
2020. aug. 9. 19:44
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcas, hát igen, szebbek élőben, mint a fotóimon. :) Nekem a csalános közé szőtt hálót. :) Én sem bírtam ki, hogy ne dokumentáljam magamnak (főleg mert bazi nagy :D ), csak hát bizonytalan voltam, hogy darázspók-e, ezért kérdeztem itt rá.


Egyébként az "Exploreresnek" üzenem, hogy szerintem semmi baj avval, hogy a fotóimat előbb digitálisan felnagyítom valami gagyi képnézegetővel, majd screenshot-ozom...

2020. aug. 9. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!