Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Igaz az hogy ha megcsíp a...

Patrik920831 kérdése:

Igaz az hogy ha megcsíp a darázs akkor a tüneteket kálciummal lehet tompítani? Valamint a calcimusc nevű terméket injekciós oldatként árulják. Ezt szükség esetén meg is lehetne inni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Egy hagymát félbevàgva a csípés re téve azonnal, igen jó hatàssal van. A kàlcium is jó
2020. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kalcium nem jó darázscsípés ellen. Teljesen értelmetlen. Nemtudom hogyan tudott elterjedni a köztudatban
2020. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a kalciumnak SEMMI hatása se a darázscsípés, se bármilyen allergiás tünetek ellen! Csak Mo.-n él a köztudatban a mai napig ez a tévhit, sajnos...
2020. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az általános reakciókat a méregben lévő toxinok okozzák. A csípés során a szervezetbe jutott méreganyagok ellen immunrendszerünk védekezni kezd, ezért hisztamint szabadít fel. A kisgyermekek szervezete éppen csak ismerkedik az idegen anyagok legyőzésének folyamatával, ezért a felnőtteknél normális körülmények között néhány nap alatt megszűnő piros duzzanat, náluk jóval tovább tarthat és intenzívebben is jelentkezhet.


Méh- és darázscsípés

A méh váladéka savas kémhatású, ezért a csípést lúgos folyadékkal jó bekenni, ehhez szódabikarbónát keverjünk el kis vízben. A darázscsípés ezzel szemben lúgos méreganyagot juttat a bőrbe, így azt savas oldattal, pl. citromlével, ecetes vízzel érdemes kezelni. Mindkét rovar okozta csípés esetén mossuk le a bőrt langyos, szappanos vízzel és használhatunk antihisztamin, illetve lidokaintartalmú kenőcsöt és jeges borogatást is.


Szúnyogcsípésre ecet

Nagyon jó házi gyógymód, ha enyhe ecetes vízzel lemossuk a csípést, legjobb az almaecet erre a célra. Ecetes borogatást is tehetünk a bőrre.


Az elavult orvosi tankönyvekben megemlítik a kalciumot. Magyarországon még mindig azt hisszük, hogy a kalcium hatásos gyógyszer például allergiában. “Az igazság sajnos az, hogy egyáltalán nincs bizonyítva. Kalciumot a fenti esetekben komoly szakmai szervezetek még csak számításba sem veszik. Mivel klinikai vizsgálatokkal nem bizonyították a kalcium jótékony hatását, és külföldön sem javasolják, nem használják fogzás, torokgyulladás és bármilyen egyéb gyulladás, nátha, orrfolyás, köhögés, fulladás, krupp, allergia, csalánkiütés (urticaria), viszketés, rovarcsípés esetén.

2020. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A kalciumnak valóban nincs hatása, de az úgynevezett antihisztaminok valóban jók rá. A gyógyszertárakban többféle antihisztamin is kapható vény nélkül.


🖖Hosszú és eredményes életet!🖖

2020. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!