Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi szükség van erre a pánikkel...

Mi szükség van erre a pánikkeltésre?

Figyelt kérdés

[link]


Kb. 3x kitéptem a hajam mire végigolvastam ezt a cikket.

Nem lepődöm meg a Blikk színvonaltalan firkálmányain, de vajon mi lehet a cél az ilyen csúsztatásokkal és pánikkeltésekkel?


Ha jól tudom a tarajos sül nem veszélyes, ha nem piszkálják szándékosan. És ráadásul elég feltűnő is ahhoz, hogy észrevedd és elkerüld. De aki olyan ostoba h amatőrként vadállat befogót játszik az meg is érdemel pár tüskét..



2020. jún. 13. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
A nézettség.
2020. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az első írja: a néphülyítés, a klikkek száma, mint a többi gagyitartalom.

Naponta kismillió klikkvadász írományt olvashatsz, rejtett reklámot. Gondolkodás alól felmentő cikkeket, csinált sztárok bikinivonalának gyantázásától kezdve csóri Lajosbá impotens erdészhaverjának sztorijáig mindent. Akinek ez kell, vegye, egye!


Csókoltatom az "erdész" ürgét, ha ő is komolyan gondolja, hogy azokat a Blikk mélynívóján tengődő népeket kell elrettenteni, akik azt se tudják, hogy nem csupán egy betű a különbség egy sün és egy sül között, de talán egy sünt sem ismernének fel.

A szenzációhajhász rinya helyett szakszerű segítséget kell kérni! (ami egyébként meg is érkezett, elvégre akadt már befogáshoz jelentkező.) ...még hogy erdész! Ilyenre egy marék döglött cserebogarat se bíznék!

Lajosbá! Havi áramszámlát befizette-e már? Vagy a klikkek után járó "népszerűségből" arra nem telik?


Kedves kérdező! Nem a Blikk egyik munkatársa vagy, ugye?

2020. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A kattintásszámra van szükség, amelyhez a magad szerény módján most te is hozzájárultál.
2020. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Hát azért egy tarajos süllel nem szeretnék összeakadni este a kertemben...

A helyi állatkertben nem egy gondozó kötött már ki a sürgősségin miattuk. Nem csak a tüskéjük okoz fájdalmas sebet van otthon párszáz darab, nem egy szúrt meg, mire mindet letisztítottam a kosztól), hanem harapni is csúnyán tudnak.

Másrészt meg hányan gondolnák az embert bolondnak, ha azzal megy be a kórházba, hogy hello, a kertben megtámadott egy tarajos sül? :D

2020. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

4es vagyok. A "pánikkeltésre" pedig azért van szükség, mert ez egy veszélyes állat. Nem egy nagyra nőtt szúrós tengerimalac.

Sajnos egyre inkább nevelik az emberekbe, hogy a vadállatok nem is annyira veszélyesek. Hiszen az oroszlán csak egy nagy cica, a medve egy kedves mackó, ruhába öltöztetett csimpánzok parádéznak a tévében, pár évvel ezelőttig hatalmas szenzáció volt a kölyök tigrisek/oroszlános simogatása... Pedig ezek az állatok egy mozdulattal megölnek egy embert.

Ha pedig megteszik, mindenki felháborodik, és azonnal az állat kivégzését követeli.

A vadállat nem játék.

2020. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2: Dehogy Isten ments :-)


#3: Bocsi, ezt nem gondoltam át. Valóban az ignorálás a legjobb fegyver a trash bulvár ellen.


#5: Én inkább az ok nélküli pánikkeltést tapasztalom gyakrabban.

2020. jún. 14. 20:02
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként, ha nem Lagzi Lajcsinál történik ez, akkor szerintem semmilyen újság nem is írna erről...

Nálunk is van egy tó, amiben már többször találtak megunt, kidbott aligátorteknőst, de csak egy helyi lap írt róla pár mondatban.

2020. jún. 14. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

#5: Én inkább az ok nélküli pánikkeltést tapasztalom gyakrabban.


Én állatkerti gondozó hozzátartozójaként épp az ellenkezőjét látom.

Az emberek benyúlkálnak az állatokhoz, mert a szurikáta egy vicces haver az oroszlánkirályból, átmásznak a kordonon, hogy bedugják a rácson a chipset a páviánnak, berakják a kisgyereket a kordon mögé majmot simogatni, dugdossák az ujjukat a papagájketrecbe, és évente több embert ráz meg a rácson BELÜL futó villanypásztor...

Abba bele se gondolnak, hogy ezek az állatok veszélyesek, és komoly sérülést is okozhatnak. Persze reklamálni kevesen mernek, mert csak akkor történhet ilyen, ha ők nem tartják be a látogatókra vonatkozó szabályokat.

2020. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8: Persze létezik ez a jelenség is. Ebből lett pl:a földhöz vágott vemhes szurikáta esete is. Igaz itt egy kisgyerekről volt szó, aki nemigazán van felelőssége tudtában, de sajnos sok felnőttnek is ennyi esze van.


Amire viszont én gondolok az pl: a pókokkal, rovarokkal kapcsolatos félelemkeltés a trash médiában. A cselőpókokat madárpóknak állítják be, egy kiengedett királypiton után apokalipszist kiálltanak, valamilyen rovarfaj időszakos túlszaporodása esetén mindent elborító inváziót vizionálnak stb.

2020. jún. 14. 22:16
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

A sajtó mindig is ilyen volt.

Ebből élnek, hogy túloznak, pánikot keltenek, figyelmez erőszakolnak ki az emberekből.

2020. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!