Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egyszerűen nem bírom a molylep...

Egyszerűen nem bírom a molylepkéket! Még mások a pókoktól félnek én ezektől. Bármikor meglátok egy molylepkét egyszerűen kiráz a hideg és inkább elszaladok. A kisebb"" termetüekkel még nincs bajom de a nagyobbakat egyszerűen nem bírom! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Amitől félünk, vagy akivel ne mértünk egyet, érdemes az ő szemszögéből megnézni a világot. Ne a sablonokra építs, hanem függetlenül gondolkodj, vagy adott esetben függetlenül javaslom megnézni mások szemszögéből a dolgot.


Ez esetben javaslom, gondold végig, hogy miből áll a rovarok élete. Mi élhet a molylepke. Meg hogy ő ilyen funkciójú életre teremtetett.


Ez a hozzáállás bár sokszor hozz zavarba ejtő, és kellemetlen perceket, míg töprengesz, de idővel egyre jobban egyre több dolgot és élőlényt, embert el tudsz fogadni.


Elfogadni alapvetően csak a szándékos ártást nem szabad.

Az állat meg ösztönös, nem szándékos, bár néhány fejlettebb állatfajba szorul egy minimális tudatosság és szándékosság, de az nem számottevő a kérdés tekintetében.


Saját példa: gyerekkoromban féltem a pókoktól, bár nem extrém módon. Ma már csak a veszélyes pókoktól, de az meg nincs Mo-on, ahol élek.

Évek óta csodálom és fotózom a pókocskákat. :) Ma már a veszélyes pókokról szívesen nézek videót, fotót, legfeljebb nem mennék a közelükbe, de az már inkább józan megfontolás, mint sem érzelmem /félelem.


A fokozatosság is része kell legyen a legtöbb folyamatnak.


A gondolkodásmódnak hatalmas súlya van, nem pedig az önbecsapásnak!


Tehát nem önszuggesztiót javaslok, hogy "szeretem a molyt, szeretem a molyt, én is ko-moly vagyok" stb. :)

Hanem gondold végig független módon, és több szempontból a dolgokat, vagy az adott kérdést. Hitelesen, őszintén, befolyástól mentesen gondolkozz.


A gondolkodásmód változás által az érzelmeknek (számottevően) csak egy része alakítható, és az is viszonylag lassan, de ez is sokszor megoldást jelent.

2020. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Azt elfelejtettem írni, hogy optimumra is érdemes törekedni: ha nem muszáj, ne ölj állatot. Én vegetáriánus vagyok, mégis megértem a pókot, mivel az ő emésztőrendszere nem emberi, csak rovart tud fogyasztani.


Ha szúnyograj támad, akkor nemigen van mit tenni, én is lecsapkodom.


De amikor lehet, még a méhecskét is beterelem egy pohár alá, kartonpapír fölé, és így kiviszem a természetbe. A molylepkének meg, hogy ne zabálja fel a ruhákat, szintén kiteszem a szűrét (vagy amije van :) ). De élve hagyom.


Ő is jól jár, meg én is.

2020. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a tanácsot!
2020. aug. 19. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

"kiteszem a szűrét " Az nincs annak a disznó molynak, mert megeszi.

Egyébként jókat ír az 1;2.

2020. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még a levendula, mint kiűzés céljából, tehetsz a szekrényekbe, mint ruha, mint élelmiszerszekrénybe. Úgy kevés lesz az előfordulása.
2020. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!