Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szerintetek meddig lesznek...

Szerintetek meddig lesznek még szúnyogok?

Figyelt kérdés
A kutyám miatt kérdezem, hogy meddig kell még védekezni ellenük.

2020. szept. 1. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Amíg be nem fagy a seggük.
2020. szept. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Na meg a miénk is xD
2020. szept. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
93%
Tuti hogy tulelik az emberiseget, tehat nem fogod tudni kibekelni oket.
2020. szept. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk idén nem voltak. Eggyel se találkoztam. Máskor meg mindig van, hogy pár összecsíp. De most egyetlenegy sem!
2020. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 horvathviki0305 ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor érdemes inkább drágább, hosszabb élettartamú nyakörvet választani. Az én kutyámon télen-nyáron van szúnyogok elleni nyakörv. Én Scalibor nevű nyakörvet szoktam venni. Elvileg 6 hónapra véd (nekünk a 65 cm-s kell) és 5500 Ft körül szoktam venni. Ez jó szúnyogra, tigrisszúnyogra és kullancsra. Ez mellett ha kell, kiegészítőnek bolha ellen cseppeket lehet használni.
2020. szept. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam tegnap este valami döngicsélt vagy kettőt, aztán abbahagyta.
2020. szept. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5!

Mi Forestót használunk és emellé este bio sprayt ami a szagával riasztja a szúnyogokat, mert a Foresto csak kullancs és bolha ellen jó.


Előtte Advantix volt, de érdemes megnézni a leírást, mert reklámozzák, hogy mennyire jó, kullancs-bolha- és szúnyog ellen, de nem azok ellen a szúnyogok ellen amik állandóan csípnek! Láttam hogy ugyanúgy megy rá a szúnyog, hogy megcsípje. :( Akkor néztem meg, hogy hoppá az ellen nem is hatásos ami állandóan agyoncsíp ha kimegyek és lényegében azok a fajták amik ellen jó nálunk a ház körül nincsenek is. :D


Ha jól látom a Scalibor is csak 2 fajta ellen tud védeni, a lepkeszúnyog meg a dalos szúnyog ellen. Vagy neked mi a tapasztalatod?

2020. szept. 1. 08:42
 8/8 horvathviki0305 ***** válasza:

7!


Nálunk annyi szúnyog azért szerintem nincs, persze erdő közelébe ilyenkor nem nagyon megyünk kirándulni vele, de eddig úgy néztem bevált a nyakörv, mert ha látom hogy repül a szúnyog a kutya felé, mire odaérne elfordul és elröpül. Mondjuk azt nem tudom, hogy tényleg jó e nyakörv 6 hónapig, egyelőre most tartunk a 4. hónapnál és eddig még jó. Kullancsa sem volt mellette még. De lehet következő nyakörvnek mi is másikat próbálunk ki. :D

Az Advantix az nekünk sem vált be, pedig az állatorvos beszélte ránk. Aztán itt nálunk van egy kisállat kereskedés az utca végén és ott mondta a tulaj, hogy ami jó a szúnyog ellen, az nem jó a bolha ellen és fordítva ugyanígy. Ő ajánlotta a Scalibort. :)

2020. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!