Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mitől támadhattak be ezek a...

Mitől támadhattak be ezek a bolhaszerű lények?

Figyelt kérdés

Üzemviteli irodánk van egy fatelepen.

Ülök az asztalomnál dolgozok, és észrevettem, hogy rengeteg apró pontszerű valami mászkál a nadrágom alsó 25 centijén.

Közelebbről megvizsgálva egyértelművéve vált számomra, hogy ezek a valamik bolhák. Az alakjuk közelről tipikusan kivehető, feketék, és amint feléjük nyúlok, megzavarom őket, rögtön "elillannak", tehát elugrálnak.


Azonnal levettem a nadrágomat, és láttom, hogy a lábszáramat teljesen ellepték ezek a sz*rok, szét is csípkedték, lesöpörtem ahogy tudtam, kiráztam a nadrágomat amennyire csak bírtam, és egy szál boxerban ülök most az irodában, de még mindig elkapok egy-egy-et és nem csak a lábamon hanem a karomon, polómon stb..

Mit tudnék most sos tenni? Honnan jöttek ezek? Macska egy van az udvaron valahol, de nem is érintkezek vele.

Félek nehogy hazavigyem, van otthon egy hosszú-szőrű nagytestű kutyusom, de tuti nem otthonról van, mert akkor már észleltem volna



#rovar #élősködő #bolha #edit gyere ezt nézd!
2020. szept. 10. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal fogj meg valami irtószert(bármi jó csak legyen rajta hogy gyerekektől elzárva, vagy tűzveszélyes és lehessen fújni) fújd le őket, nézd át a tested, Ha tényleg sok volt akkor valszeg nem otthonról hoztad. Aztán vedd fel a nadrágodat.
2020. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom!
2020. szept. 10. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a fából jönnek? A munkatársaid is észlelték, esetleg meg tudsz kérdezni valakit aki nem irodista hanem a fával dolgozik? Lehet hogy nekik ismerősek ezek a kis lények és el tudják mondani hogy mit kell tudni róluk.

Amúgy tetszenek a címkék :D

2020. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam megőrizni a humorérzékemet :D

Más nem tapasztalta, de úgy tippelem, hogy bútorból jön, ugyanis a bolha - ha minden igaz - repedésekbe teszi a lárváit, nálunk pedig minden bútor raklapból van, lévén, hogy raklapot gyártunk :D

Hála az égnek megszabadultam tőlük, de arra nem jöttünk rá, hogy honnan jöttek.

2020. szept. 10. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kis szutykok, nemcsak repedésbe de a fűrészporba is petéznek, amúgy lehet van egér/patkány /nyest esetleg betalált egy sündisznó, mindegyik kegyetlen bolhás tud lenni. A legegyszerűbb ha veszel légy irtót bolhára is valót és mielőtt elindulsz haza befújod magad vele, de vastagon, és mikor hazaérsz azonnal fürdés, a ruháid meg kint vedd le tedd szatyorba, és csak a mosógépben borítsd ki belőle, hagy a gépben a zacskót is, és 60fokos mosás.


Más megoldás nincs, az a baj ha egy petét is hazaviszel és kikel, megszívtad.


Melóhelyet meg vastagon szórd be piretrines bolhairtóval, meg protect-es bolha és légyírtóval.

2020. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!