Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tücsköt lehet otthon tenyészte...

Tücsköt lehet otthon tenyészteni? (eleségnek)

Figyelt kérdés

Madárpókot akarok tartani, viszont ugye a kajáról is gondoskodni kell neki. Általában ahogy néztem videókban, egy étkezésre csak egy tücsköt kapnak, szóval ha jól gondolom, mindenképpen tartanom kell külön a tücsköket, mert az úgy meg hülyén néz ki, hogy bemegyek az állatkereskedésbe egy darab tücsökért hetente párszor.. :D

Szóval, ha veszek mondjuk egy 10-20 tücsköt, és belerakom őket egy magas falú műanyag dobozba, és rakok be nekik tojástartót búvóhelynek, meg itatót, meg kaját (zöldségeket stb), akkor gondolom el lesznek, nem?

És ha így tartom őket, akkor szaporodni is fognak? Lehet ezeket tenyészteni otthon, vagy mire szaporodnának, addigra már úgy is elfogynának/meghalnának?



2020. okt. 23. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Hetente egyszer elég etetni még a növendék pókokat is, nem kell 2-3-szor, felesleges, és káros is nekik. Kifejlettet 2 hetente is elég. 2-3 tücsköt is megesznek egyszerre.

Nem éri meg néhány állat miatt tücsköt tenyészteni. Büdösek, meleg kell nekik, macera az egész. Nyugodtan vegyél 2-3 tücsköt a kereskedésben, más is szokott, teljesen normális dolog.

2020. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Én eddig csak olyannál láttam hogy tenyészti a tücsköket akinél egy rendes nagy szoba van rengeteg terráriummal amibe pókok. Egy pókért felesleges tücsöktenyészetet csinálni.
2020. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1 pókért nem éri meg egyáltalán.

Nálam voltak egy időben,undorítóbb állat mint a csótány és még büdös is .

2020. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább már argentín csótányt tenyéssz.Egyszerübb.Egy tejesládába passzosan tojástartó tálcákat raksz.Meleg kell nekik.Víz és száraz macska vagy kutyakaja eleségként.Meg persze kezdésnek 6-8 argentín.Nagyobb mint egy tücsi,nagyobb tápérték.
2020. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rendelni szoktam őket,olyan 100 darabot,elélnek kb 2-3 hónapig. Viszont hogyha tényleg ilyen keveset etetsz akkor lehet nemfogja megérni anyagilag hogy kb 40 tücsök megy a kukába.

Egyébként ha jól vannak tartva akkor szoktak szaporodni is de jól kell kialakítani a helyet hogy a picik ne szökjenek ki.

Nekem faunáriumban vannak,homokkal alattuk és takarításkor elég kiönteni a homokot alóluk így nem büdösek meg semmi. És ajánlom a néma tücsköket.

2020. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak kezdésnek akarok 1 darab pókot, de van kb 4-5 faj ami nagyon tetszik, olyanokat akarok még mindenképp tartani. Mondjuk akkor lehet inkább csótányon kellene gondolkodnom, mert emlékszem régen mikor gekkót tartottam, akkor is tele volt a tököm a tücskökkel, pedig akkor csak beszórtam őket a gekkónak.

Utolsó, honnan rendeled őket? Csótányt is lehet onnan?

2020. okt. 23. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5. Vagyok


Innen szoktam,mindig megvoltam elégedve a minőséggel:


[link]


[link]


Amúgy azt nem tudom hogy csináltad gekkónál hogy minden tele lett tücsökkel,én csipesszel adom neki és 3 év alatt 2 ha elszabadult:/

2020. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Enyém csipeszről nem akarta elvenni soha, mindíg beöntöttem hozzá a tücsköket, és ő vadászta le őket magának.
2020. okt. 24. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!