Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám megcsinálni?...

Hogyan tudnám megcsinálni? Horgász vagyok és csalihalat szeretnék tenyészteni otthon. Tudtok adni tanácsokat, ötleteket kérlek.

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csalihalat (küsz, vörösszárnyú, keszeg, kárász) kb csak kisebb kerti tóban fogsz tudni tenyészteni.
2017. szept. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Átlag embernek lehetetlen. Vagy az első válaszoló variációja hogy kerti tó, vagy brurál nagy kb 500 literes medence, és abban sem gazdaságos.
2017. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
több lenne a költség mint folyamatosan venni őket, ahogy előttem írták, komoly technika kell hozzá.
2017. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%

Házilag tenyészteni nehéz (szinte lehetetlen), ahogy előttem is írták, viszont tartani nem olyan nagy kunszt. 200-300 literes hordóba beszórod azokat a kishalakat, amiket nyáron-ősszel összefogdosol, a java megmarad télire.

Nekem 2 ilyen nagy hordóm van, a kettőhöz összesen van egy darab 100 literes akváriumhoz ajánlott légpumpa egy-egy porlasztóval. A hordók a melléképület mellett árnyékban vannak, abba szórom bele a nyári kishalakat.Amikor már tartósan 10 fok alatt van a hőmérséklet kiveszem a levegőztetőt is, nincs rá szükség. Nem mondom, hogy nincs elhullás, de van télre csalihalam. Amikor befagy a teteje lapáttal feltöröm néha. Azt nem tudom, hogy megéri-e bíbelődni vele, de nálunk 60-70 ft volt tavaly a kárász darabja (mást meg nem lehet kapni), amit elviekben nem is lehet élve használni csalihalnak és én szerintem minimum 300 kishalat elhasználok ha olyan az idő. Tavaly mondjuk pont nagyon hideg volt és kevesebbet mentem vízre, de tavaly előtt sokat kijártunk, érdemes betárolni ha van rá lehetőség. A sneci nem nagyon marad meg, de a bodorka és a vörösszárnyú elég jól bírják, ha nem sérült nagyon. Azok a legtartósabbak, amiket nem horoggal, hanem csalihalas hálóval fogsz.

2017. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!