Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel jár a póktartás? Többi...

Mivel jár a póktartás? Többi lent...

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon nagyon szeretnék egy egzotikus állatot lassan egy éve. Egy tarantulával (egy brachypelma-ra gondoltam).


Hogy miért is pókot?

1. Szeretném legyőzni a

félelmemet

2. Ugye egzotikus állatot

szeretnék

3. Ezeket úgy tudom könnyű

tartani


Szóval igazából melyik fajt ajánlanátok? Ne legyen így össz vissza hosszban 10 centinél nagyobb)


Milyen aljzat kell neki, milyen buvohelyek?


Honnan vegyem az állatot?


Nőstényt vagy hímet vegyek?


Mennyire fáj a harapása, illetve lehet e úgymond kézhez szoktatni?

(Lehet buta kérdés, de nembaj)


Illetve ugye sotet jó nekik, de a legsötétebb hely a szobámban olyan helyen van, hogy fölötte van egy LED csík. Az nem fogja zavarni?


Éjszakai állat?


Ha megmarja neadjisten a macskámat, meghal benne? (A macska)


Illetve milyen terrárium, növények kellenek neki.


Választ előre is köszi 💕



2021. jan. 4. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kézbe való....
2021. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor ezügyben a Dark Den nevű youtube csatornát javaslom, főleg a régebbi videóit. És keress pókos fórumokat, olvass, mert nincs olyan, hogy egyszerűen tartható állat. Ráadásul ha az ízeltlábú beteg lesz valószínűleg egy darab állatorvos nem lesz a városodban aki ért hozzá, szóval a betegségeikről is képezd ki magad. A helyigénye egy talajlakó madárpóknak szinte nulla. A brachypelma alfajok kezdő póknak pont jók. Én hímet javaslok, mert ők rövid életűek, így ha elsőre nem jön be ez a pókozás, akkor nem kell tizenévig elviselned egy nőstényt. Meg a kifejlett hímek olcsóbbak is. Nyilván lehet pár vedlésest is venni sokkal olcsóbban, de arról nem lehet tudni milyen nemű lesz és kezdésnek sem a legjobb egy egy centis babapók. Ha kifejlett példányt veszel, egy 30x30x30 terrárium bőven elég. Legyen búvóhelye és vastag, laza szerkezetű aljzat, hogy tudjon ásni egy lyukat, amiben az élete nagy részét tölteni fogja. Ritkán fogod látni, kb csak etetéskor. Növényt nem igényel, az inkább neked kell, hogy ne a kopár földet bámuld egész nap, hanem valahogy mutasson is a polcon az a terrárium. Amúgy előbb utóbb be fogja szőni az egész mindenséget, szóval én száraz ágakat, esetleg műnövényeket javaslok. Időnként persze ki kell takarítani a helyét és felfrissíteni az aljzatot. Fény lehet a terrárium felett, nem zavarja, mert mint mondtam a lyukban fog élni. Állandó hőmérséklet és magas páratartalom kell neki, de legyenek szellőzők a terráriumon, mert ha bepálik a levegő bepenészedik az aljzat és a pókod is, ettől el is pusztulhat.

Kézbe mászatni lehet őket, de sokmindent nem tudsz vele kezdeni, mert ő a kezedet talajnak fogja fel, amin mászik épp, meg amúgy ők is jobban szeretik ha békén vannak hagyva, mint az összes terráriumi állat. Egy ujjal ne nyúlkálj, bökdöss felé, mert akkor megmarhat. Ha az elülső labait és fejtorát felemeli, az az agresszív pozíció, ilyenkor hagyd békén. A macska meg legyen kicsukva a szobából amikor a pókkal foglalkozol. Ő nagyobb kárt tehet a pókban mint a pók benne.

A terraplaza.orgon találhatsz tenyésztőket a közeledben, ők segíthetnek kiválasztani a megfelelő kezdő fajtát és tartási tanácsokat is adnak, ha jó közel vannak, akkor a pók kajáját is veheted tőlük.

Vagy rendelhetsz pókot a spidersworld.eu-ról, ez egy lengyel cég, de télen és nyáron nem javaslom a rendelést mert lehet hogy halott pókot fogsz kicsomagolni a hőmérséklet miatt. (Ez főleg nyáron gáz, télen raknak a csomagba melegítő tasakot, de ha mondjuk beragad a csomag pár napra a rendszerbe a tervezettnél, akkor az már baj)

2021. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es: Barátainknak (már rég találkoztunk velük, Afrikában élnek) van pokjuk, és tebyleg be van halozva az egész😅 Amúgy köszi, nagyon sokat segítettel! Még valami: ha takarítom a terráriumot, mivel fogjam meg a pókot? Hallottam valami kesztyűrol, ilyesmiről
2021. jan. 5. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:

A kesztyűt a potrohszőrök ellen szokás bevetni, mert önvédelemből ezeket a kisebb bőrirritációt okozó szőröket lerugdoshatja a lábával ha veszélyt érez, de nem veszélyes amúgy. Kicsit viszkethet, de ennyi. Meg ha eleinte félsz a marásától akkor a saját lelki nyugalmad érdekében felvehetsz kerti vagy munkáskesztyűt ha jól esik.

Takarítás előtt kicsit meg kell basztatni szegényt, de túléli. Egy bottal vagy hosszú szívószállal be lehet terelgetni egy műanyag lezárható dobozba, ott ellesz amíg te takarítod a helyét. Én a Dark Den videókból tanultam a technikát. (rehouse című videók vagy new enclosure videókban vannak a terelgetések:) nagyobb pókok ritkán szerepelnek költözős videóban, de lehet találni. [link] -ennek a videónak a második felében egy brachi költöztetés folyik, itt látszik milyen szépen lehet terelgetni, mert amúgy nem idegbajos, jófej nyugodt pókok.)

2021. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!