Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tartsak el egy házi...

Hogyan tartsak el egy házi pókot és mit tegyek hogy egyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Találtam egy kis házi pókot a sarokban az asztalomnál tegnap. Mivel ma is ugyanott találtam, úgy döntöttem befogom és megpróbálom eltartani. Sötétes barnás színe van és a potroháján van egy kis minta. (Egyébként Jack-nek neveztem el :D ) Csináltam neki egy kis "házat" egy üvegben: Raktam az üvegbe egy kis levelet ami mögött elbújhat és raktam egy csipetnyi homok félét az üveg aljára. Az üveget egy nejlonnal zártam le amibe csináltam lyukakat hogy tudjon lélegezni.

Amikor beleraktam az üvegbe, egy órán át nézelődött és kis hálókat szőtt. Most már csak sarokról sarokra megy és ott üldögél mintha áldozatra várna. Raktam az egyik hálójába egy dögledező szárnyas bogarat, de hozzá sem nyúlt. Utána megpróbáltam adni neki egy szúnyogot, de azt is elkerülte. Nem tudom miért nem eszik. Nem éhes vagy nem szereti amiket adok neki?

A pók nagyon pici, kb. 3 milliméter. Mivel úgy tudom stresszes lesz ha túl nagy a háza, egy 9 négyzet-centiméteres üveget választottam neki ami 4 centi magas.

Nagyobb üveg kell neki? Vagy kell e még valami a házába? Miért nem eszik, meg fogja e később enni amit adtam neki, vagy mással etessem? És hogyan adjak neki vizet?



2020. júl. 20. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
nem kellett volna az üvegbe berakni...
2020. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%

#1 , Szerintem ha pókot akar tartani és belerakta egy üvegbe, tegye. Ha nincs hasznos válaszod a kérdezőnek, akkor inkább ne írj semmit.


Egyénként meg én úgy gondolom talán egy kicsit nagyobb házat is adhatnál neki, lehet ez túl pici. Ha nem eszi a bogarakat amit adsz neki, próbáld megkínálni kicsi szöcskével vagy léggyel. Vizet meg nem tudom hogyan :D

2020. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Adj neki kolbászt, vagy szalonnát. Talán azokat jobban szereti.
2020. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

3 milliméter? Biztos jól írtad?

Ha igen, csórikámnál nagyobbak a “kaják”, amiket adsz neki. Valami nagyon-nagyon picit próbálj, ha tényleg ennyire kicsike.

2020. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem miért mindenki ilyen bunkó itten. Én sem bírom a pókokat, nem értek sokat hozzájuk, szerintem undorítóak. De a kérdező érdeklődött valami után és ti meg itt baromkodtok. Egyébként meg szerintem ha nem eszi amit adsz neki, engedd szabadon mer kaja nélkül megdöglik.
2020. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem kellett volna befogni, így csak elpusztul.

Ha nem fogtad volna be vígan elélt volna a sarokban, úgy is nézhetted volna a fejlődését.

2020. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

ezt írtam én is, hogy nem kellett volna az üvegbe rakni. erre le lett ordítva a fejem.

tök fölösleges volt megfogni csak azért, hogy elpusztuljon

2020. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem miért kell megmondani neki hogy mit csináljon. Én a 2-essel vagyok, ha egy pókot akar tartani és megnézni mi lesz vele, akkor csináljon amit akar. Nem azt kérdezte hogy szerintetek megtartsa-e, hanem azt hogy mit adjon neki enni :S
2020. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

8. Tartani tudta volna a sarokban is...

Enni meg semmit nem tud adni neki, mert túlpici, ha szabadon lenne magának fogna olyan kaját amit megtud enni.

2020. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem mondom, hogy tényleg jó ötlet volt elkapni, de sokan tartanak pókot házi állatként és ha kisállatboltból tud szerezni valamit amivel etetheti, vagy akárhonnan, akkor tartsa meg ha akarja.

Egyébként még vagy billiárdnyi pók van a világon, csak nem bűntett ha egyetlen pókot befog hogy megnézze mit tud vele csinálni...

2020. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!