Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mitől függ, hogy a bogár...

Kecskeember kérdése:

Mitől függ, hogy a bogár lárva lány vagy fiú lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, már 4 hete tartok óriás bogár lárvákat ( 10-11cm )

Egy korhadt fában találtam őket, gondoltam megtartom őket, és a korhadt fából azóta adok nekik fadarabokak amiket esznek ( Biztos, hogy esznek, mert hetente kell cserélnem a helyüket, mert látványosan teli kakilják.) Sajnos nem tudom milyen Bogár lárvája, de kétlem, hogy cserebogár. Nekem az orrszarvú bogár lárvájára hasonlított, de majd kiderül. Szóval a kérdésem, hogy mitől függ vagy hogy lehet eldönteni, hogy fiú vagy lány lesz a lárvából. Gondolom biztos van valami ismertető jegyük . Meg arra is kiívácsi lennék, hogy ti milyen bogárnak gondoljátok (Hozzáteszem sötétbarna foltjai vannak egy részén a feje és a pontok közelében van egy barna kicsi folt.)



2021. máj. 3. 17:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Azt ugye tudod, hogy ezek védett állatok? 50 ezer forint eszmei értékkel.

Inkább vidd vissza szépen őket oda, ahol találtad.

2021. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerintem a bogár nemét már csak az imágón fogod tudni megállapítani. Illetve talán már a bábon is, ha orrszarvú bogár, a hím eltérő feje miatt. A lárva mérete is eltérhet, de ez nem túl biztos határozó, mert ez függ attól, mennyi idős, mennyi táplálékhoz jut, milyenek a fejlődési körülményei. Ha sötétben tartod őket, és eleget eteted, talán egy éven belül bebábozódnak, mert elég nagynak tűnnek.
2021. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
11. Veszélyben lennének azon a helyen. Ezért is vittem el onnan őket, amúgy igen sötét helyen vannak a garázsban. Olyan hőmérséklet van mint kint.
2021. máj. 4. 07:48
 14/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Ahol én ismertem egy jelentős orrszarvú bogár keltető helyet, leásott farönkökből készült járda volt. Abba petéztek a bogarak. Ott azért voltak veszélyben, mert az óriás tőrösdarazsak is megtalálták a helyet. Azok pedig az orrszarvú bogár pajorján élősködve fejlődnek. Amikor több tucat hüvelykujj hosszúságú darázs repked egy kisebb terület fölött, az nem csekély látványosság.

Paradox helyzet állt elő, mert az orrszarvú bogár, és a tőrös darázs eszmei értéke is 50.000 forint.

2021. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
14%
undorító... remélem megesznek téged is
2021. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!