Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudom kiirtani ezeket...

Hogyan tudom kiirtani ezeket a rovarokat?

Figyelt kérdés

2 napja hogy felállítottuk a medencét. Viszonylag nagy medence 6m3 víz fér bele. Minden nyáron és így most is beleköltöztek a háton úszó poloskák. Eddig nem jelentek meg ilyen hamar de most már 2 nap után. Nem 1-2 hanem sok pici a medence falán és vannak nagyobbak és közepes méretűek is. A medencében hipó és rézgálic van. (Ezzel lelassítva a hamar megjelenő algásodádt.) mivel sok és pici is ezért kifogni lehetetlen. Mit lehet tenni?


Azt olvastam borzasztóan fáj a csípése. Vannak kisgyerekek is.


Egyébként fúrott kúti víz van benne ha ez számít.


2021. jún. 19. 05:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Hidrogénperoxid talán? (Ez csak egy ötlet, lehet, hogy baromság, nem vagyok szakértő.)
2021. jún. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Leszívózod a víz felszínét egy szúnyoghálón át. Estére letakarod.
2021. jún. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Hipóó?! Vegyél inkább rendes medence vegyszert...
2021. jún. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Hipó a vízben és abban fürdenek a gyerekek?? Vmi normálos medence vegyszer, este letakarni?
2021. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Este le van takarva és igen, hipó. Annyi medence vegyszert kipróbáltunk, de egyik sem volt jó. Esetleg ha ebben tudtok segíteni megköszönöm.
2021. jún. 19. 07:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hipot ontottunk bele, amikor gyerek voltam, semmi bajom. Furt kut vize vasas lehet, es rogton bebarnul, oda kell pelyhesito, ph minus is, meg egy ph mérő melle. Amugy az obiban kaphato klortabletta nalunk bevalt, de ez artezi viz, nem vasas, csak hat az algak egy ido utan megjelennek, de most kiserletezek egy tavi (vizi elovilagra nem veszelyes) tisztitot ontottem bele, eddig mukodik.

Csiborra gondolsz egyebkent? Tegyel bele par torpeharcsat, garantaltan felzabaljak, mas sajnos nincs ellenuk.

2021. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"klórsokkot csinálj, 4-5 mg/l ertekig is nyugodtan felmehetsz, csak akkor utána aznap már ne fürödj benne"
2021. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csinálsz egy hálót, belemeríted fél méter mélyen, ha kör a medence akkor a közepéig érjen és körbegyalogolsz vele, majd kiemeled és egy forró vízzel leöblíted.


Fotózd már le mid van.

2021. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A medencét fotózzam le vagy az állatot?
2021. jún. 19. 12:03
 10/12 A kérdező kommentje:
2021. jún. 19. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!