Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehetséges hogy cselőpók...

Lehetséges hogy cselőpók csípett meg?

Figyelt kérdés
Az már nem kérdéses hogy laknak cselőpókok az udvarunkban, mert tavaly kétszer is találkoztam velük, viszont úgy tudom inkább ősszel merészkednek a lakásba. Most a meleg miatt nyitva volt a hálószobánkban a teraszajtó. Tegnap reggel vettem észre hogy az alsó lábszáramon fáj a bőröm és enyhén ki van pirosodva. Estére már forró volt azon a területen, borogatnom kellett. Ma reggelre pedig amikor felkeltem, alig tudtam lábra állni annyira fájt. Enyhe duzzanat van, be van keményedve a szövet, és fényes a bőr, és a fájdalom mellett már viszketést is éreztem a közepén. Mit gondoltok? Émelygést is éreztem reggel, bár nem tudom hogy azzal köthető-e össze, mert közben meg is vagyok fázva, és a sok hurutos köhögés miatt is rossz a közérzetem.

2021. jún. 25. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az csípett meg. Édesanyámat amikor megcsípte hasonló tünetei voltak, muszáj volt vele orvoshoz menni, ahol megmondták egy ilyen csípte meg, azóta hord harisnyás cuccot, ami összehúzza a lábát.

Mivel vérhígító kerül a szervezetedbe amikor megcsíp, figyeld egy pár napig, + hideg borogatás.

Ha rosszabb, menj orvoshoz AZONNAL.

2021. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1# Köszi a gyors választ. Ránézésre neki sem látszott semmi csak fájt? Nekem jóformán semmi nem látszik, csak enyhe bőrpir, és a közepén van egy pici piros pont. Viszont úgy fáj mintha rávertek volna kalapáccsal a lábamra.
2021. jún. 25. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, neki sem látszódott semmi. Másnap vette észre, hogy nagyon fáj a lába, alig tudott menni. Be volt keményedve a bőr azon a területen, ahol a csípés volt.

De ne parázz rá, ami édesanyámmal történt, az kb 100 esetből egy.

Jobbulást kívánok neked, esetleg valami krémmel vagy kenőccsel is próbálkozhatsz, ami csípésre van, hátha attól jobb.

2021. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Közben rákeresgéltem a pókcsípésre, és találtam fotóval illusztrált cikket, ahol bemutatja, hogy kettős szúrt marás látható. Bár nem tudok úgy rálátni a területre, de úgy nézem kettős marás van, icipici. De azt is írják, hogy ha azonnal nem jön szisztémás reakció, akkor nem kell aggódni. :-) Minden esetre ideje lesz rovarhálót felszerelni. :-)
2021. jún. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!