Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rovartetem kérdés. (NE nézd...

Rovartetem kérdés. (NE nézd meg, ha undorodsz!) Most éjjel neonzöld éles fénnyel világító rovartetem?

Figyelt kérdés

Teljesen meglepődtem. Azt gondoltam első blikkre, hogy valami világító bogár, pl szt jános bogár. Majd autofókusszal lefotóztam, zoom után tetemre lettem figyelmes.


Valaki elmagyarázza nekem, miért világíthat olyan erősen egy rovartetem, mint egy erősebb led?

Miért pont neonzölden / elektromos zölden?

A fotón nem tűnik ki persze, mert vakuval fotóztam. Vaku nélkül úgy képzeljétek el, mintha koromfekete látvány közepén egy világító zöld pötty a fűben. Séta közben ki lehetett szúrni a sötétségben, tehát méterekről, úgy fénylik zöld pontként.


És milyen rovar teteme lehet?


Az elején nem zoom-olt lesz, hogy a kép tetején levő kishangyával a méreteket össze tudd hasonlítani. Majd lesz egy ganajtúró szerűség (nem tudom, milyen), amelyik "szaglássza" (vagy nem tudom, mit tesz vele).


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. júl. 1. 22:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Srácok, hát most nézem a szt jánosbogár fotóit, eddig ne mtudtam, hogyan néz ki, és nézzétek csak meg, amit én ganajtúrünak hittem mellette, amelyik vizsgálgatat a tetemet, az is sztjánosbogár!! Nemde? Most esett le!


Egymás mellé teszem a neten talált sztjánosbogárfotót, és a sajátomat, ami egy ÉP sztjánosb. vizsgálgatj a tetemet:


[link]

2021. júl. 1. 23:11
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem peterakás előtt bolt. Azok a világítógömbök peték.


Szentjánosbogár mind a kettő ami mellette van az is.

2021. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
* volt
2021. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a 12-es hozzászólónak igaza van, keresgéltem most a szentjánosbogarakról, és találtam egy cikket, ahol ezt írják:

"Az utódok is épp olyan jól tudnak fénybe borulni, mint megboldogult szüleik, már tojáskorukban is világítanak, és lárvaként is használják ezt a különleges tudást. Ekkor persze még nem a szaporodás a cél, hanem hogy elijesszék a ragadozókat, akikkel így tudatják, hogy mérgező anyagokat tartalmaz a testük..."


Itt a cikk, a 6. pontból idéztem.

[link]

2021. júl. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hím szentjánosbogár "vizslat" egy eltaposott nőstény szentjánosbogarat.


"A világító sárgászöld fény kémiai úton jön létre. Ehhez a reakcióhoz oxigén, víz, luciferin és egy luciferáz nevű enzim szükséges. Ha a rovar megszakítja az oxigénfelvételt, a fény kialszik."

2021. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
azért világít, mert ez egy rovarevő bogár, és megevett egy világító rovart
2021. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Oxidáció miatt világít, kiszabadul a luciferáz, vagy mi a tök a szabad levegőre, és ott oxidálgat…
2022. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!