Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Viszonylag nagy, fekete,...

Viszonylag nagy, fekete, kissé szőrös pókot találtam a lakásban. Melyik fajta lehet? Fotók.

Figyelt kérdés

Méretarányosan, az ujjamhoz viszonítva:

[link]


A többi fotó közeli,felülnézetből:

[link]

[link]


Itt meg oldalnézetből:

[link]

[link]



2021. júl. 25. 23:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%
Szerintem ez farkaspók.
2021. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Ez igazi??
2021. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ausztráliában élsz???
2021. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem én szépen csöndben óvatosan felgyújtottam volna a lakást a gcibe o.O Jézusom, mi ez a dög...
2021. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy vámpir tarantula. Oroszlánokra és elefántokra vadászik.
2021. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Farkaspóknak túl sötét és rajzolat nélküli.

Én inkább aknászpóknak (Nemesia pannonica) nézem.


Ne bántsd, hasznos jószág, elkapja a kártevő rovarokat.

2021. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez nem farkaspók, annak többfajtája is van, megismerem. A kövi pókra emlékeztet.. Remélem, Mártanováki úr erre jár valamikor, mert ő elég jól ért a pókokhoz... jobban, mint mi. :) Előre is hála neki, ha válaszol. :)


A kövipók, amire tippelek, is vmi ilyesmi, mutatok egy szakmainak tűnő site-ról egy kövipókot:

[link]


Ez is hazai faj, meg a fotómon levő is. Magyaro-on nem léteznek veszélyes pókok. Csak szeretek ismerkedni a fajtáikkal, ezért fotóztam le, hátha valaki besorolja. Ártalmatlan. Kivétel talán, Mo-on a szongáriai cselőpók, az fájdalmasan csíp, mint a lódarázs, de nem veszélyes az se. Egyedül állítólag búvárpók ártalmas, az kisebb is, kifejletten, ha jól tudom. Annak viszonylag veszélyes a mérge, de még búvárok is alig akadnak rá, szóval nem nagyon lehet búvárpókkal találkozni.


De hogy ez mi...? Vagy kövipók, vagy nem... De ez magyarországi, nem először látom itt, Mo-on.

2021. júl. 26. 00:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Fekete kövipók vagy gyászpók lehet 🤔

[link]

2021. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A 4-es és 5-ös válaszokon jókat derülök, ne haragudjatok! :D

De olyan aranyosan poénkodtatok. :D

Mindenesetre a 4, 5 válaszokkal nem mentünk sokra...

Az aknászpók szeirntem közelít, de akkor már inkább kövi... Várjuk meg Mátranovákit, ő már sokat bizonyított pók ügyben! Hála neki előre is, utólag is!

2021. júl. 26. 00:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Látom, utánam valaki szintén kövire tippelt. És gyászpókra is, igazad lehet! A gyászpók is sanszos!
2021. júl. 26. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!