Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi értelme van például légykén...

Mi értelme van például légyként élni?

Figyelt kérdés
Egy légy élettartama csak néhány hónap. Nem hinném, hogy túl érdekes élete lenne, azon kívül, hogy az emberrel ellentétben tud repülni. Persze egy ember is élhet hónapokig, de az nem természetes.

2021. szept. 1. 22:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
3, A csillag nem kérdezhetne semmit, mert élettelen, személytelen, nincs tudata. Teljesen más a tudattal, saját akarattal rendelkező élőlények élettartamát kérdezni meg. Egy kődarab vagy egy proton is sokáig létezhet, de nincs benne ebből a szempontból semmi pláne.
2021. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
16%

A csillag is él, attól még hogy más a megjelenése és a működése, attól még létezik és él. Az égitesteket és a naprendszert körbeölelő sötét anyag szinte az egész világot egy különleges egységként kapcsolja össze.

Sőt, elmondom cicám, mielőtt kialakult a naprendszer, volt ezen a helyen egy csillag, aminek miután lejárt az ideje és felrobbant, a maradványaiból formálódott ki a naprendszer új csillaga és az égitestek, illetve a Goldilock-zónában egy bizonyos bolygón a szerves élet is, melynek te is részét képzed. Szóval ahogy Sagan megfogalmazta: csillagporból vagyunk.

Mellesleg minden arany ami a Földön van, a réges rég felrobbant csillag maradványa, közvetve ennyi maradt kézzelfogható a távoli múltból.

2021. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Reagálok a harmadikra: a csillag nem élőlény. Eddig ezt nem bizonyították. (Van akik szerint a Nap élő), ezért nem kérdezhetné meg tőle azt. Abban igazad van, hogy az idő relatÍv.

Na de válaszoljak a kérdésre is, amiért már ide is írtam. A légynek azért kell élnie, hogy megmaradjon a tápláléklánc Eltakarítsák a dögöt (döglégy),a madaraknak hasznosak, embereknek közvetve káros, mert betegségeket terjeszt . Meg is vakthat egy fajta .Másnak is lehet káros, például a varangynak: a lárváit berakja az orrába, azok kikelnek ott és megeszik a varangy fejét. Vagy a bagócs( utána kellett nézzek a magyar megfelelőjének): marhák bőré alatt él, ezt én is tapasztaltam.

2021. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Metionin ***** válasza:
100%

Értelme, abban a magasztos értelemben semminek sincs. Haszna viszont igen, a lárvák ahogy már többen is írták.

Ami pedig a rövid életet illeti, a légy pár napos élete csak számunkra tűnik rövidnek, mert az ember ahhoz van szokva, hogy sok évtizedig él. De a légy vagy a kutya, tigris, kaméleon etc. a maga élettartamában megszületik, kifejlődik, él, megöregszik és elpusztul, tehát végigéli az életet csak más ritmusban. Jó kivétel amikor lecsapjuk a pcsába de most a max élettartamára gondoltam veszélyforrások nélkül.

2021. szept. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a tudatukban, úgyhogy nem izgatja őket. :)

A hasznosságukat (akár mint táplálék bizonyos élőlények számára) pedig már leírták előttem.

2021. szept. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják fel, hogy jó vagy rossz-e légynek lenni. Nem irigykednek ránk, mert mi sokáig (pláne hozzájuk képest) élünk, távol a ragadozóktól.


Egyszerűen csak igyekeznek túlélni és szaporodni.

2021. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Grimfox ***** válasza:
100%
Ökológiai szempontból nagyon is sok értelme van egy légy életének. Lárvaként különböző állatok tetemeit bontja le, mint nyű, ezzel hozzájárul a tetem anyagainak gyors visszajutásához az anyagkörforgásba. Miután kifejlett, szaporodóképes légy fejlődik belőle, rengeteg más élőlény számára jelent táplálékot. Az állatok nem azért élnek, mert érdekes az életük, hanem mert egy ökológiai "ablakot" tölt ki. Tulajdonképpen az élete során kettőt is. Egyszer lebontó szervezetként szerepel, egyszer pedig mint a tápláléklánc egyik alsóbb eleme.
2021. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

" Minden, mi él, az egyenlő soká él,

A százados fa s egynapos rovar.

Eszmél, örül, szeret és elbukik,

Midőn napszámát s vágyait betölté.

Nem az idő halad: mi változunk,

Egy század, egy nap szinte egyre megy...."

(Madách Imre : Az ember tragédiája, 3.szín)

2021. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
#10, 7-es vagyok. De 3 évig lárvaállapotban él, nem?
2021. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

#19! https://www.youtube.com/watch?v=1bGCA0J0Ajg

VAGY ITT : https://www.youtube.com/watch?v=XaE5MEuviCg

néhány mondatban le is írják a folyamatot,

de több filmet is találhatsz még róluk.


[link]

7. oldal

2021. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!