Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A méhészek szoktak árulni...

A méhészek szoktak árulni olyan terméket, ami virágpor néven fut. Ez mit tartalmaz a virágporon kívül? Nem úgy értem, hogy milyen vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, hanem úgy, hogy mitől áll össze kis galacsinokká a virágpor?

Figyelt kérdés
A méhek nyálától? Vagy nincs a méheknek nyála?

2021. okt. 17. 21:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De én csak arra vagyok kíváncsi, hogy tartalmaz-e méhnyálat a virágpor! Nem akarok ilyen terméket szedni és fent is írtam, hogy nem érdekel, hogy milyen vitamin- ásványi anyag- meg nyomelem tartalma van, egyedül az érdekel, hogy tartalmaz:e méhnyálat!

Legalább a kérdést olvasná el aki ideír.

2021. okt. 18. 10:29
 12/16 A kérdező kommentje:

Egyébként régebben egy méhésszel beszéltem és ő említette a méhnyálat, de mivel ez már jó sok évvel ezelőtt volt, nem emlékszem pontosan, hogy a mézzel vagy a virágporral összefüggésben említette. Sőt egyéb részletekre sem emlékszem.

Még abban sem voltam biztos, hogy tényleg méhnnyálat mondott.


Ezek miatt írtam többször is, hogy jó lenne, ha méhészek írnának.

2021. okt. 18. 10:38
 13/16 A kérdező kommentje:

Most pedig ezt találtam:


"Szakemberek szerint a virágpor a méhnyál, a nektár és a növényi pollen keverékéből áll, amely a dolgozó méhek lábának hátához tapad. A méhek visszahozzák a virágport a kaptárba, majd összegyűjtik a méhsejt sejtekben, ahol megerjed. A virágpor különböző növényekből származhat, beleértve a hajdinát és a kukoricát is. Ezért összetétele változhat, a növény forrásától és még a földrajzi régiótól is függően." Stb.


Forrás:

[link]

2021. okt. 18. 10:55
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem tudom kik ezek a szakemberek, vagy milyen szakmából, de a méhek a virágport a lábukon gyűjtik. Köze nincs a nyálhoz.
2022. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De van köze, kérdezd meg egy méhésztől.
2022. máj. 3. 12:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem szükséges. Méhész vagyok, bár ahhoz nem feltétel hogy kívülről tudjam a méhek anatómiáját.

1. Az Örösi könyvben tök jól le van írva, hogy ragad rá a virágpor a méh lábára (nem nyállal).

2. Egy rakás videó van fent a neten ugyanerről

3. Csak hogy ne legyen félreértés: a virágport a méhészek a kijárónál gyűjtik, nem a kaptárból (ami nyál szempontjából lényeges).

4. Ameddig a csomó hozzászólást írtad, rákereshettél volna ezek valamelyikére te is.

2022. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!