Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire faj a keresztespok...

Mennyire faj a keresztespok csipese? Milyen modszerrel tudom tavoltartani oket?

Figyelt kérdés

Sajnos rettegek a pokoktol, de bantani sem szoktam oket es mast sem kerek meg ra. Probalom oket elkerulni.


Meg korai, de muszaj valamilyen megoldast talalnom. Videken lakunk,van egy hatalmas udvarunk sok-sok faval es egy nagy teraszunk. A gond ott kezdodik, hogy nyaron kb. minden fel meter utan meg kell allnom,hogy meggyozodjek nincs-e vetlenul egy keresztespok a fejem elott. Mar szamtalanszor volt ra pelda, hogy par centi hijjan majdnem nekimentem. Egyszeruen mindenhol ott vannak, de foleg a teraszon lognak minden iranybol! A bicajomat is at kell ellenoriznem, mert azt is napi rendszeresseggel beszovi 1-2 keresztes! A legtobbjuk ilyen mogyoroszem nagysagu potrohhal rendelkezik, tehat nemolyan ici pici cuki pokocskak!

Tudom,hogy hasznosak es tenyleg nem szoktam oket bantani, de majustol szeptember vegeig tiszta kinlodas az egesz udvaron toltott idom.

Nincs valamilyen noveny, amit nem kedvelnek? Merget nem akarok hasznalni. Altalaban megkerem a tesomat (ha nagyon utban van a pok), hogy tegye at a szomszedhoz, de ot sem birom percenkent ugraltatni.

Valami tipp? 😔🕷️🕸️😲😭

Ui: pszichologust ne irjon senki, mert a felelem lekuzdese eseten sem szeretnek nekimenni a haloknak stb



#keresztespok
2022. jan. 25. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
A keresztespók nem nagyon szokott csípni.
2022. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Csipese kb. mint a mehcsipes. Normal korulmenyek kozott emberre artalmatlan, viszont egyeseknel kivalthat allergias reakciot
2022. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es honnan veszitek ezeket a baromságokat? Méhcsípés persze.... :D


A keresztespókoknak annyira gyenge a csáprágójuk, hogy nem tudja az emberi bőrt átharapni...

Esetleg egy csecsemő puha bőrét TALÁN... vagy a p*cs*dön a vékony bőrt TALÁN.

dehogy pl. a karodon a bőrt át tudja marni az kizárt.



Itt éppen a csávónak a köröm alá akar bemarni a Koronás keresztespók.

Ott is elég vékony a bőr de képtelen azt átharapni....


https://www.youtube.com/watch?v=gpNh5nmoSZ8


Szóval ha nem értesz hozzá akkor kérlek ne terjessz hamis infókat mert lehet a hozzászólásod miatt fogja valaki majd nyáron kiírtani az összes keresztespókot a háza környékén mert azt hiszi megtudja marni az ember, közben lehetetlen kategória, hogy keresztespók marást szenvedj.

2022. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem mar csipett meg az alkaromon. Lehet hogy a borkemenyedesen keresztul nem tud atharapni, de ahol vekonyabb a bor ott igen
2022. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A vékony bőrt nagyon ritkán képes.

Fájdalma kb szúnyogcsípés erősségű

2022. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából jobban érdekelne, hogy mivel tudnám őket távol tartani...

A csípéseket eddig sikeresen elkerültem, hogy lekopogjam...

2022. jan. 27. 20:15
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

pl. kivágod az összes fát, bokrot az udvarról.

Elbontod az összes melléképületet, lebontod a teraszt....


VAGY.... egyszerűen hagyod őket békében élni.

2022. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most szerinted okosat mondtál. Jah nem!
2022. jan. 27. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Pedig csak ez a két lehetőség van.


Amúgy meg nem tudom mit kell parázni egy totál ártalmatlan apró kis élőlénytől...

Oké néha kellemetlen helyre szövi a hálóját, de akkor meg fogsz egy befőttes üveget és abba bele"teszed" miközben csücsül a háló közepén...

majd elengeded valahol máshol.

2022. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A fóbiánál nincs ilyen. Szerintem szörnyet is halnék, ha pl. valaki rám dobna egyet.

Elvileg vannak olyan virágok, amelyekért a pókok nem nagyon rajonganak, csak én nem találom, hogy melyek azok.

2022. jan. 28. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!