Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta ízeltlábúról van...

Milyen fajta ízeltlábúról van szó?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2022. jún. 13. 02:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából 5 centi hosszú lehet, nagyobb fajta bogár.
2022. jún. 13. 02:11
 2/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Valamelyik holyva, akár a bűzös holyva is lehet, de ennyiből fajt nem lehet mondani.

Ha megfogod, vagy más miatt veszélyben érzi magát, tényleg tud bűzös folyadékot ereszteni... illetve erős rágni vannak, amivel még tud harapni, ha megfogod, de ha nem piszkálod, ártalmatlan. Érdekesen tud pózolni, ha veszélyben érzi magát: a potroha végét felemeli, mint egy skorpió. De csak hangember, mert nem tud vele szúrni...

2022. jún. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%
Rágni=rágói, a telefon javított, bocs...
2022. jún. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan, ahogy a #2 írja.

A képen nagy valószínűséggel egy Bűzös holyva látható... :,D

2022. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehezen határozhatóak fajra kép alapján szóval tartsuk fenntartással hogy Bűzös holyva van a képen :)


Viszont amit senki sem írt, hogy tuti nem volt 5 centis, csak egy rosszul megítélt tipp volt :)

3 centi max.

2022. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen a méretét emlékezetből írtam, nagynak tűnt, de lehet hogy csak 3 cm-es volt.

Kártékonynak, vagy hasznosnak szokták ítélni ezt a rovart?

(Egyébként kitettem a természetbe, bár lehet, hogy a szobámban szúnyogokra, legyekre vadászott és kár volt.)

2022. jún. 13. 20:36
 7/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Ő lárvának és imágónak is ragadozó. Apró állatokkal táplálkozik. Emberre teljesen ártalmatlan. Szóval inkább hasznos mint káros.

Nekem személy szerint külsőre is nagyon tetszik, de nyilván ez ízlés dolga.

2022. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerinted jobb meghagyni a lakásban, mint a pókocskákat, vagy nekünk, embereknek előnyösebb bent hagyni?

És e rovar szempontjából mi a jobb? A természet, vagy a házban vadásznia?

2022. jún. 13. 21:52
 9/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Én kitenném. Jobb ott neki. Szereti a magas páratartalma, nyirkos helyet. Odakint jobban tud ilyet találni, avarban, fatuskók vagy kövek alatt.

Illetve ott talál fajtársakat, és tud szaporodni.

Szóval szerintem jó, hogy kitetted. Még jobb, hogy nem ölted meg, kedves vagy.

2022. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Állatbarát vagyok. Viszont jelenleg az állítólag nagyon kártékony amerikai szövőlepkék miatt vívódtam, és sajnos kénytelen voltam megölni a hernyóit. :( A többiek szerint nem voltam elég hatékony, felzabálják a fákat, tarig rágják állítólag.


Neked mi a meglátásod az amcsi szövőlepkék esetéről, kedves előző?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak_..

2022. jún. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!