Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A bolha szabad szemmel nem...

A bolha szabad szemmel nem látható és azért nem látom?

Figyelt kérdés

Átnéztem a kutyát, de nem látok rajta semmit. Átnéztem minden helyet, ahol feküdt ma, nem látok semmit. Bevilágítottam a környező helyek alá, mint pl szekrénynek az alja, ágynak alja, rések, nem látok semmit.


A kutya nem vakarózik, nem fájlalja semmijét, nem látok rajta sebeket.


Én sem érzek fájdalmat, nem vakarózok, nincsenek sebeim.


Az egyik ismerősünk sétált valamerre és a séta alatt bolhás lett a kutyája. Mi 5 percig voltunk azon a területen, amerre sétáltak ők, szóval félek, hogy az én kutyám is bolhás lett. Végig mellettem jött, 1-2 bokrot lepisilt, 1 másik kutyával megszagolták egymást.


De itthon nem találom a bolhákat. Lehet azért, mert mikroszkóp méretű a bolha és azért?


Előre is köszönöm a segítséget!


2022. júl. 5. 02:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
(a kutyám havonta kap Nexgard tablettát is)
2022. júl. 5. 03:03
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

A bolha látható szabad szemmel.

Kb. 1-1,5mm, barna, lapos és hirtelen "ugrik" de nagyot.

2022. júl. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Az egész lakást átnéztem, de sehol sem látom, minden résbe bevilágítottam. Akkor ezek szerint megúsztuk.
2022. júl. 5. 03:22
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

A kutyát alaposan nézd át, főleg a "hónalját" és a nyakát körben.


Ezenkívül a fekhelyét.


Ha sehol sem találsz bolhát, akkor nincs probléma.


Esetleg beszerezhetsz neki egy bolhanyakörvet (ne a legolcsóbb fajtát)

2022. júl. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
76%
Ettől még simán lehet bolhás.
2022. júl. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

Igen, lehet bolhás, mert nehéz észrevenni a bolhát. De látható! Kicsi, szívós fajta, ha elkapod leginkább körömmel lehet összenyomni hogy kinyiffanjon.

Én is a bolha nyakörvet javasolnám, de több lehetőség is van a kis élősködő ellen. Pl. Frontline csepp. Ha nagyon elszaporodtak, kis méretük ellenére látni fogod, sőt a petéit is

2022. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
50%
Az én kutyám minden idejét az udvaron tölti, nem benti kutya, ha erre jön egy másik kutya a kerítésen keresztül de játszani szoktak vagy ugatni egymást, minden hónapban veszek neki az állatpatikából cseppeket a tarkójára, nagyon hatásos, mert sosem volt kullancsos vagy bolhás mióta használjuk.
2022. júl. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
53%
Látható, csak nem könnyen. Pláne ha sötétebb a kutya bundája, fekhelye, szőnyeg stb. Szerintem már most kezdj valamit mielőtt rosszabb lesz mert ha már alig kell keresni s úgy is kapsz bolhát akkor sokkal nehezebb dolgod lesz. Ajánlom Zállatorvos 3 részes videósorozatát a bolhákkal kapcsolatban, jobban érteni fogod a működésüket stb: [link]
2022. júl. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Kis mennyiségben esélytelen látni szőrzetben, olyankor mindig a peték jelenléte hívja fel a figyelmet a bolhák jelenlétére.
2022. júl. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudtam hogy a nextgard is jó a bolhák ellen, igaz, azoknak el kell kezdeni a vérét ezívni, de utána kidöglenek belőle.
2022. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!