Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A bolha szabad szemmel nem...

A bolha szabad szemmel nem látható és azért nem látom?

Figyelt kérdés

Átnéztem a kutyát, de nem látok rajta semmit. Átnéztem minden helyet, ahol feküdt ma, nem látok semmit. Bevilágítottam a környező helyek alá, mint pl szekrénynek az alja, ágynak alja, rések, nem látok semmit.


A kutya nem vakarózik, nem fájlalja semmijét, nem látok rajta sebeket.


Én sem érzek fájdalmat, nem vakarózok, nincsenek sebeim.


Az egyik ismerősünk sétált valamerre és a séta alatt bolhás lett a kutyája. Mi 5 percig voltunk azon a területen, amerre sétáltak ők, szóval félek, hogy az én kutyám is bolhás lett. Végig mellettem jött, 1-2 bokrot lepisilt, 1 másik kutyával megszagolták egymást.


De itthon nem találom a bolhákat. Lehet azért, mert mikroszkóp méretű a bolha és azért?


Előre is köszönöm a segítséget!


2022. júl. 5. 02:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

(a kutyám havonta kap Nexgard tablettát is)


Úgy látom, van neted. Olvasd el a Nexgard hatását. Amúgy amikor sétálsz a kutyával ezer helyről , bármikor rámehet bolha. Viszont a kutyán van ellene szer, így nem is fogsz bolhát találni.

2022. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
45%
Ha úgy nézted át, hogy félresimítod a szőrt és látod a bőrt, akkor nincs benne. Ahogy írják, van több hatásos módszer.
2022. júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Látható. És csíp. Téged is.

Te is, állat is viszket tőle...

De ha érzed a csípést, és gyors vagy, akkor meg tudod fogni! Benyalazod az ujjad és ranyomod a bolhára. Sajna akármilyen erősen nyomod, nem tudod összenyomni bőrön ujbeggyel. Hogy közben el ne ugorjon, megpróbálod a másik kezed körmével odacsipni... És két körömmel szetnyomva tudod kiiktatni . Nagyon szívósak, és könnyen elugranak bárhonnan....

2022. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%
Látom itt is van két bolha 44 és 68%-kal aki mindegy is mit, de lepontoz minden választ
2022. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Ja és hiába nézed át a lakást, úgysem fogod észrevenni, ha van is... Pici, kisebb.mint egy kis hangya. Csak úgy veszed észre, ha téged csíp vagy az állatkád vakarózik.
2022. júl. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nincs a tartályban piszok, a cső is tiszta, de a hosszabító fejjel semmit szív, csak akkor ha leveszem. Úgy meg azért nem jó, mert guggolva kell porszívózni. 2 éves porszívó, szervízben már volt tavaly ez miatt, megcsinálták és 1 hétig jó volt, most már megint használhatatlan. Valami tipp hogy mit lehet kezdeni vele?
2022. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:05


Eltévedtél :)

2022. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
A kutya kap nexgardot, az jo bolha ellen is, igy en nem felnek. Emelle nem ajanlott mast adni.
2022. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
Én kutyakozmetikus vagyok!Multkor olyan kutyán hoztak,ami tele volt bolhával.Hidd el tök jól lehet látni!Mondjuk ha nagyon hosszú szőrű a kutyád,akkor nem biztos.
2022. júl. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
23%
Amit nem látsz, az nincs is. Ennyi.
2022. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!