Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lakásban mi lehetett a...

A lakásban mi lehetett a rovar? Netes fotókon a tücsök áll hozzá legközelebb, azonban hártyás szárny nélkül.

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam lefotózni, csak ennyi infóm van. Melyeket tudod elképzelni ilyen küllemmel? Csótány tuti nem, az még kevésbé hasolít rá. Azonnal a tücsök ugrott be nekem, ahogy megláttam, de ugyebár a tücsök egy hártyás szárnyú rovar, ez meg nem...

Minden másban viszont mint a tücsök:

potrohvégen villásan elágazó kis "valamik",

lapított fej, ugyanilyen hosszú csápokkal,

ugyanolyan vastag lábak és testforma.

Amikor föléhajoltam, megmerevedett (hullának tetette magát?), aztán irtó gyorsan változatott helyet:

hirtelen fut, hirtelen áll meg.

Testhossza saccra 2 - 2 és fél centi.

A mezei tücsökről itt egy fotó mindenesetre:

[link]



2022. júl. 29. 23:20
 1/3 A kérdező kommentje:

Találtam egy másik mezei tücsök fotót, ez szinte egy az egyben olyan, mint amit élőben láttam, nem látszik hártyás szárny, és a fotó linkjében szerepel a "nymph" szó, ami fiatal nőstényre utal.

Lehetséges, h amit láttam, egy nőstény tücsök, és annak nincs hártyás szárnya?

[link]

2022. júl. 29. 23:28
 2/3 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit olvasok:

"Két pár szárnyukat – ami nem minden fajnál fejlődik ki – a testük fölött vízszintesen tartják"


Akkor amit láttam, pont ilyen? Nem fejlődött ki a szárnya? Ez miért fordul elő? És miért szórványos eset, hogy nem nő szárnya? Mi az értelme? Vagy génhiba?


Egyébként teljesen fekete volt, mint az előbbi linken.

2022. júl. 29. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Fotó nélkül ez necces...


viszont a lapított fej tipikus csótány.

2022. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!