Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tízes skálán mennyire fájdalma...

Tízes skálán mennyire fájdalmas egy darázscsípés?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 22:35
A kérdező szavazást indított:
1 (Semennyire nem fáj)
2
3
4
5 (Fájdalmas, de semmi extra - mint egy szúnyogcsípés)
6
7
8
9
10 (Szinte kibírhatatlan a fájdalom)
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Elég erős fájdalom, de szerencsére nem tart sokáig. Ahogy terjed a mérge, piros lesz és zsibbadni kezd, de néhány óra múlva mintha mi sem történt volna, el is múlik.

Július 1-jén csípett meg egy ilyen rohadék, azért ilyen részletes a beszámolóm :D

2022. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Faj, persze, de mondjuk a szules es a vesekovem volt szamomra eddig a kibirhatatlan fajdalom, azokhoz kepest ugy kettest mondanek.


De egy szunyogcsipessel mondjuk ossze se lehet hasonlitani, azt alig erzed, annal sokkal jobban faj.

2022. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Maga a csipes fajdalmas (szur, eget), de viszonylag gyorsan csillapodik, kb 10 perc, de mivel enyhen allergias vagyok, sokkal roszabb, hogy masnapra duplajara dagad a labfejem, es kozben viszket, húzódik, faj meg 3-4 napig. De csak akkor van ez ha a labamon (labfej) csip meg, ha a kezemen akkor csak viszket napokig, de durvabban mint egy szunyogcsipes.
2022. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha a szunyogcsipes az 5,akkor a darazs az 10 mert en a szunyogcsipest nem is szoktam erezni, csak a viszketest.
2022. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha neked a szúnyogcsípés ötös a listán, akkor a te nyakatekert listádhoz mérve a darázscsípés kilences.

Egy átlag embernek a szúnyogcsípés egyes, az ember észre sem veszi hogy megcsípte, ha épp nem látja, annyira elenyésző a fájdalom egy szúnyog csípése esetében. Tehát ha egy reális listát nézünk ahol a szúnyog egyes vagy méginkább nullás, a tizes pedig egy vesegörcs, egy szülés, vagy egy közúti baleset ahol mondjuk eltörik a gerinced, akkor a darázs kettes.

2022. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, de a szúnyogcsípés eléggé szokott néha viszketni. Az mondjuk kellemetlen.
2022. aug. 13. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Engem leginkább egy tűszúrásra emlékeztetett, kb. mint egy oltás.

A szúnyogcsípést nem is szoktam érezni, nem értem az hogy került az 5-ös kategóriába. :D

2022. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 4 fokozatú Schmidt skálán hivatalosan valahol az 1 és a 2 között helyezkedik el.

[link]

2022. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!