Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hangyaméreg meddig hatásos?

A hangyaméreg meddig hatásos?

Figyelt kérdés
Következő a történet. Nyár közepén feljöttek a hangyák a konyhánkba és kitett a férjem Bross hangyairtó port. Elutaztunk egy napra, majd mikor visszajöttünk a hangyák megdöglöttek. A mérget többször fel is takarítottuk( felmostuk, felporszívóztuk), látszólag nincs nyoma (nem látni fehér port). Viszont az akvárium alá is került belőle, amit nehéz takarítani, de ez is kétszer fel lett porszívózva és mosva. De ma észrevettem, hogy elszórva vannak döglött hangyák az akvárium alatt. Lehet, hogy még maradt méreg ott, hiába a takarítás? Azért lenne fontos, mert én terhes vagyok és borzasztóan megijedtem, hogy ezzel a porral élek együtt hónapok óta. Nem én takarítottam fel, nem nyalogatom a padlót, nem lépek oda stb.. De még is mi van ha ártalmas lehet, bekerül valahogy a levegőbe. Kérlek, aki ért hozzá, segítsen. A férjem azt mondta, nem valószínű, hogy a hangyák a méreg miatt döglöttek meg, mert nem egy helyen vannak, hanem elszórtan össze vissza az akvárium viszonylag nagy területe alatt. Ez igaz lehet?

#terhesség #Hangyaméreg
2022. okt. 24. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Idegméreg por formájában, gyakorlatilag évekig hatásos.


Emberre is veszélyes, persze nem így, hanem ha valaki mondjuk megissza.

Szóval no para.

2022. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden méregnek van neve, amit illik/kötelező ráírni a csomagolásra.

2. Ha már tudjuk a nevét, akkor utána lehet nézni a tulajdonságainak is az interneten.

3. Laikus használatra nem árulhatnak nagyon veszélyes szereket, tehát ha fel lett már takarítva, akkor nem okozhat problémát.

2022. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Permetrin a hatóanyag neve. Használata terhesség alatt megnöveli a kisgyermekkori leukémia kialakulásának veszélyét. Ezeket találtam az interneten még nyáron. Én nem használtam, nem én takarítottam fel. Viszont arra nem találtam információt, hogy esetleg a levegőbe bekerülhet-e, vagy okozhat-e gondot, úgy, hogy fel is lett takarítva. Gazdaboltot is hívtam, de ők nem rendelkeznek ilyen információval.
2022. okt. 24. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Wikipédia szerint ez egy meglehetősen biztonságos szer, hisz az LD50 értéke emlősöknél igencsak magas:


"A rovarok esetében a permetrin, akárcsak a többi piretroid vegyület az idegsejtek nátriumcsatornáihoz kapcsolódva akadályozza azok nyílását és záródását, lassítva ezzel az idegingerület terjedési sebességét. Az emlősöknél hasonló hatás csak egészen minimális mértékben tapasztalható, náluk a permetrin nagyobb dózisban a májat károsítja. Az emésztőrendszerből gyakorlatilag teljesen, bőrön át mintegy 3%-ban szívódik fel. Patkányok esetében az LD50 = 480–1623 mg/testsúlykg."

2022. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Látom voltak szakszerű válaszok is. Nincs mit hozzátenni, legfeljebb annyit, hogy olyan kis mennyiség lehet jelen nálatok ami nem veszélyeztet téged és a születendő gyermeket sem. Ráadásul úgy tűnik, korultekintőek vagytok.

Ha veszélyeztetne bármilyen szempontból nem lehetne kiskereskedelmi forgalomba hozni. Nálatok pedig nincs meg az a veszély, hogy a szervezetbe jut valamilyen "felelőtlen" tevékenység által. Nyugi ez a leghasznosabb most... 🙂

2022. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kicsit kutattam még a témában:

Szóval a hangyaméreg 100 grammja 1 grammnyi permetrint vagyis hatóanyagot tartalmaz, ami viszonylag kevés, ha a patkányok LD50 értékéhez hasonlítjuk. A másik, amit találtam, hogy az FDA által B kategóriába sorolt szer, vagyis bár emberi populáción nem tesztelt (szinte minden gyógyszer ilyen), viszont állatkísérletek alapján nem alakultak ki fejlődési rendellenességek, ha ezzel kezeltek vemhes állatokat (egyébként sok antibiotikum is B kategóriás.) Alkalmazzák a szert tetvesség ellen, az angol irodalom azt írta, hogy biztonságosnak mondható terhesség esetén is az alkalmazása.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt! :)

Ezt pedig itt hagyom, hátha valakinek segít majd.

2022. okt. 25. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!