Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Amerikában miért van annnyi...

Amerikában miért van annnyi csótány?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon még soha sem láttam. Csak amerikai filmekben.

2022. nov. 4. 02:12
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon is van, főleg olyan területeken, ahol lecsapolt mocsarakra, tavakra építkeztek.
2022. nov. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Én meg szúnyogot nem láttam, csak amerikai filmekben, de állítólag ott nagyon sok van.
2022. nov. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyere Győrbe, Adyvárosba . Kodály és Szabolcska csótánytelep...
2022. nov. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert ott őshonos. Nálunk eredetileg csak kisebb csótányfélék voltak, pl. svábbogár. Persze mára az amerikai csótányt is behurcolta magával az ember Európába és invazív fajként jelent van... De nincs belőle annyi, mint az őshazájában.
2022. nov. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Az utolsó válasz nagyon jó, de hozzátenném, hogy Amerikában sem őshonos. Afrikában őshonos, és a rabszolgahajókkal vitték át az újvilágba, így ott párszáz évvel több ideje volt elszaporodni.
2022. nov. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyvárosokban nálunk is sok csótány van! Állandó probléma nagyon sok társas házban és panelban a svábbogárral együtt!
2022. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan idosek otthonaban voltam gyakorlaton, ahol elhuztam egy ejjeli szekrenyt es 5-8 db futott el. Kiontottem a neni teajat a flakonbol es egy pici csotany uszott ki a vodorbe. Agyaztam az osztalytarsammal, mire hirtelen a falinaptaron maszott egy darab, a falinaptarbol, mellete a nagyobb keretezett felakasztott kep alol. Terv az volt, hogy en agyazok, o meg le ne merje veszi a szemet a falrol, kulonben kitekerem a nyakat, ha mar kozelebb jonni aligha mer.


Es stb. Es ez valodi. Mert az szegenyhaz, 200 eves epulet (nekem ezt mondtak), es ennyi idost nem tudnak csak ugy hiva tenni. Van irtas, de rengeteg az idos, akik elrejtik az almat, nasit, elfelejtik, hogy elrejtettek, morzsaznak, stb. A fenti szinten az irodaknal nincsen, lent ez elkepzelhetetlen. Sok mindent elcseszett a covid, de en annak koszonhetem, hogy nem ott kellett vizsgazni azon az undorito csotanytanyan.


Ejszakai kuty setan atmentunk a nagy parkba (nekunk nagy). Vannak azok a kobol keszult alapok, amire megy a fa pad resz odarogzitve. Na es a ko resz oldalan lattam maszkalni nem egyet, nem messze a kukatol. Ott helyben kettot ugrottam vissza az egesztol, pedig nem szandekoztam leulni, de oda mar biztos nem iy fogok.


Lenyeg a lenyeg, hogy van boven csotany.

2022. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Békés-és Szolnok megyében kis településeken is bőven akadnak.
2022. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!