Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az argentin hanyát át lehet...

Az argentin hanyát át lehet vinni a határon? Illegális vagy legális?

Figyelt kérdés

Az a terv hogy valahogy elmegyek argentínába hogy hozzak onnan argentin hangyát magyarországra mivel az a kedvenc hangyafajom csak nem tudom, hogy a hatáton illegális vagy legális áthozni.Nem szeretnék pénzbírságot kapni vagy sitre kerülni ez miatt.(repülővel vagy kocsival menjek?)

Mert ha repülővel megyek talán átvilágítják a böröndöt és meglátják a hangyákat!


Mielött bárki is felháborodna elmondom, hogy a hangyákat nem fogom szabadon engedni magyarországon mert akkor nagy baj lenne!


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



#hangya #Argentin hangya #Határ átlépés állattal #Hangyafélék #Külföldi állatok #Hangyabirodalom
2022. nov. 30. 22:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10 köszönöm válaszát!

Csak hogy tisztázzam a dolgokat:


2 éve foglalkozom hangyákkal.

Királynőt és kolóniát is szeretnék. A kocsis történt simán kehetséges,bármikor bejöhet egy királynő, de én természetesen elengedek párat a kocsimba ha illegális, de persze kémcsőbe lenne a legjobb. A határátlépés után nem lehetetlen megtalálni őket!



Jelenleg a közönséges fekete hangyából van 2 kolóniám.


Mivel az argentín hangyáknak több királynőjük van(12-18) ezért ha esetlen elhullana egy királynő az nem jelentené a kolónia vesztét!

Hobbi illetve kisérletezés céljából szeretném.


Tudom, ismerem a dolgokat csak azt nem tudtam hogy a határon átvihetem e. De akkor átvihetem ha van róla papírom igaz?

Mivel ez is egy állat.

De jobban járnák ha egy közelebbi országba mennék az igaz.

2022. dec. 1. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!