Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan fűtsek a csótányaimra...

Hogyan fűtsek a csótányaimra (argentin, csoki), ha műanyag dobozba vannak?

Figyelt kérdés
most 25 fokon vannak talaj nélkül, és nem szaporodnak.

2014. máj. 17. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az előbb már válaszoltak, azok teljesen jók voltak.

Amúgy meg most jön a nyár akkor már nem kell fűteni őket elég meleg lesz anélkül is, addig meg rakj föléjük egy olvasó lámpát, a körte ne érjen hozzá a műanyaghoz és legyen pár cm közte akkor nem fog megolvadni.

Aztán őszig beszerezhetsz egy fűtőkábelt, az nem világít és nem zavarja őket.


De lehet, hogy nincs is semmi bajuk egyszerűen még nem volt elég idejük, mint ahogy írtad az előzőben 4 hónapja vannak meg az még nem túl sok idő, hogy következtetéseket vonjunk le.


Valami talajt tegyél be nekik amibe eltudják ásni magukat vagy legalább tojástartókat, hogy eltudjanak bújni.


A csokikat meg tartsd úgy, ahogy az argentinokat, az teljesen jó lesz.


Csak úgy kíváncsiságból minek tartod őket? Eleségnek, vagy hobbi?

2014. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi!

igazàból mind kettő!

és a tojàstartó màr a kezdetektők bent van nekik, a talajos tanàcsot megfogadom :)

neked is van csótànyod?

2014. máj. 17. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Van.

Azért is kérdztem mert én is két fajt kezdtem el anno tartani (Blaberus craniifer, Blaptica dubia) egyiket kajának, a másikat csak mert tetszett. A craniiferek voltak a hobbi céllal, ezért őket egy természethűbb helyre próbáltam rakni szaporodtak is rendesen. Az argentinokat tojástartós módszerrel tartottam jobban figyeltem rájuk, volt fűtésük is meg minden, de nem akartak szaporodni. Voltak kicsik, de úgy nem nagyon akart beindulni. Szóval kaptak ők is berendezett terkót, így nehezebb számon tartani őket de már látványosan többen vannak.


A hátrányok: napközben nem nagyon tudok etetni, este is tovább tart, szerencsére a pókjaim nagyrésze már elég nagy, így legalább már kicsikre nem kell vadásznom.

2014. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!