Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Poloska vagy a szúnyog a...

Ojita kérdése:

Poloska vagy a szúnyog a bosszantóbb?

Figyelt kérdés
Szerintem tavasszal ez, télen az, de ha választani kéne, melyik a rosszabb?

2022. dec. 1. 23:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A poloska sokkal rosszabb.

Büdös, hangos, nagy, gyorsan repül, ronda, és elég sok az agresszív is. A szúnyog ellen meg bedugom a konnektorba a riasztót, aztán elhullanak, reggel meg összeszedem.

2022. dec. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a poloskaszám függ környéktől is. Hiába takarítod a saját lakásodat, házadat, ha olyan környéken laksz, ahol több van belőlük. Ebben a kertvárosi kerületben hangyainvázió szokott lenni, ahol jelenleg élek. Az előző lakhelyem, a lakótelepen a város poloska-és csótányövezetébe esett, pár utcával arrébb a másik lakótelepen meg már darázs-övezet van. A következő kertvárosi kerületben meg egerek és békák.
2022. dec. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Szúnyog. Szívféreg terjesztője, ha betéved bazi idegesítő, és nehéz lecsapni, hogy ne legyen nyoma a falon.

Poloska nagy, lomha, ritkán jön be és könnyű kitenni. Ha lusta vagyok hozzá, nyugton alszik lámpaoltásnál, reggelre nem leszek összecsípve.

2022. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
hogy lehettek ennyire élettelen dilettánsok ?! Elbattyogtok a tescoba vagy valami gazdaboltba vesztek konnektoros szúnyogriasztót azt heló... Poloskákra ilyen nincs, lecsapni ki az aki lemeri? Szétplaccsan meg büdös is lesz és undorító, és az 100x idegesítőbb amikor éjjel gondol egyet elkezd repülni baromi hangosan és sose akarsz leszállni pedig mindennek nekimegy az idiótája. De sokszor fényben meg direkt felém repül állandóan mint a vadászgépek, ráadásul a szúnyogot simán megfogja a szúnyogháló de ezeket a qrva poloskákat az se tartja vissza, mindig találnak valami rést ahol betudnak jönni, vagy egyszerűen rádszállnak az utcán te meg nem veszed észre és beviszed a lakásba, szúnyog nem csinál ilyeneket...
2022. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
Engem a poloska jobban bosszant, még úgy is, hogy a szúnyogcsípésre allergiás vagyok (nagyon feldagad, begyullad, fáj), de a szúnyogok ellen könnyebb védekezni. A poloskáknak még természetes ellenségük is alig van, bárhova bejutnak, talál rést, vagy csinál, kijutni hülyék, persze lekapcsolt lámpánál a lakásban megkergülnek, pattognak, nem lehet tőlük aludni, büdösek.
2022. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Poloska. A hideg is kirázott most, hogy rá gondoltam.
2022. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%

El nem tudom képzelni, mi lehet olyan borzasztó a poloskában. Embert nem eszik, még csak úgy részletekben se, mint a szúnyog. Nagy ritkán bejön a lakásba egy, akkor meg megfogom, és kihajítom. Esetleg akinél nagyon sok megy be, az tehet fel szúnyoghálót. (Olyat, ami mellett nincs hézag.)

Őstermelőként gyümölcsszedéskor idén is többszáz poloskát hajítottam le a gyümölcsökről, soha egyetlen egy se spriccelt le. Két oldalról megfogom a páncélját, és nyugton van, eszébe se jut nekem kellemetlenkedni.

2022. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17 (12:53) Ide olyanok írogatnak válaszokat, akik fel sem fogják, hogy az ágyi poloska a komoly probléma, nem a nagyméretű és növényevő címeres poloskák. Az ágyi poloska manapság viszont csak ott probléma, ahol nem tudják mi az a takarítás, meg a kárpittisztítás.


A 2-es válasz írója vagyok, és nézd meg milyen durván lepontoztak egy személyes és teljesen korrekt véleményt. Igaz a kérdéses poloska nevét elírtam, de rögtön ki is javítottam!


Mindig vannak olyan "trash" fórumok, ahonnan kiszorítják a normális válaszolókat, és csak a butaságokat nyomatják ezerrel.

2022. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerencsére ágyi poloskával még nem volt dolgom, a címeres is elég bosszantó, az ágyi poloska még rosszabb.
2022. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

#18 Panellakásban folyamatos takarítás, kárpittisztítás és rend van a lakásban.

Viszont az alsó szomszéd rendetlen, így az említett család (akik már-már tisztaság mániásak) is "elpoloskásodtak"


Szúnyog ellen ott a szúnyogháló, de egy koszos alsó szomszéd ágyi poloskái ellen nem fog megvédeni semmi.

2022. dec. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!