Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a "féreg" és...

Mi lehet ez a "féreg" és hogyan tudom ki írtani?

Figyelt kérdés

Egy - két hete vettem észre ezeket az ágyam körül, vagyis pontosabban feljönnek rá és a lepedő szélében húzzák meg magukat. Mindig lefekvés előtt látom meg ezeket.


Amikor észre vettem ezeket azonnal csináltam egy nagytakarítást, tömény alkohollal végig fújtam az ágyat kívül, belül. Fel porszívóztam, tehát alaposan kitakarítottam. (Ahogy eddig)


Az ágyam 2 vége pont fal között van és az egyik hosszabbik része szintén fal mellett van szorosan. Van egy fali szőnyegem is. (Amit szintén átfújtam alkohollal) Meg van az ágy mellett egy szekrénysor is. Nem tudom számít-e.


Az utóbbi néhány napban egyre gyakrabban találkozok ezekkel a takarítások ellenére. Csak jönnek és jönnek.


1. Hogyan tudnám ki írtani ezeket? Vagy mit csináljak?

2. Hogyan kerültek ide? Múltkor voltak vendégeim, ő róluk le esett és szaporodni kezdett?

3. Veszélyesek rám nézve? Vagy bútorra, ruhára?


Csináltam néhány képet, elkaptam kettőt zsepivel.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. dec. 11. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Közönséges szalonnabogár vagy múzeumbogár lárvája. Ha tisztán tartod a lakhelyedet az elhullott rovartetemektől és ételmaradékoktól, akkor el fog tűnni.
2022. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Takaritásnál az alkoholfujogatást elhagyhatod. Részegen se lesznek kedvesebb vendégek. Piretrifélékkel jobban bosszantanád ezeket.
2022. dec. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Felvetődött bennem, netán egerek becipelhetnek hozzád petéket? Netán mostanság találtak rést nálad az egerek a lakásodhoz?


Amennyiben az ételt már nem a szokásos helyen tárolod egy ideje, és/vagy élelmiszer csomagolópapírját új helyen tárolod, annak szaga erősen bevonzza kintről (egyébként is hidegből) az egereket a házadban, lakásodba.


Nálam baromi hangos volt, ahogy rágta a fa ajtómat az egér, mire rájöttem, mi történik, mi ez a ráspoly effekt, addigra a vékony ajtó alatti résen -melyet az egér rágott ki hosszú percek alatt- megjelent, és villámgyorsan befutott...

Meg hát, ki tudja, éppen melyik egérnek mi tapad meg a szőrén...

2022. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Darius- ***** válasza:

Nekem ezt dobta ki, szonyegbogar


[link]

2022. dec. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Darius-, ez egy rokon faj azokkal, amiket az első válaszban írtam. A fotók alapján nehéz pontosan beazonosítani, mert rengeteg faj lárvája hasonlóan néz ki, és vonalzó sincs mellettük - tehát inkább csak tippelni lehet.


A lényeg az, hogy nem esznek élő embereket ezek a bogarak, és egy rendesen tiszta lakásban nem szaporodhatnak el.

2022. dec. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
19%

Ezek húsevő férgek. Éjszaka bemásznak az agyadba és megeszik.

Azért sunnyognak a lepedőn mert azt várják hogy elaludj.

2022. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Darius- ***** válasza:
5- Igy van, lényegtelen pontosan mi, mivel hasonlo fajok ugyanugy kell eljarni mindegyiknél: tiszta lakas fenntartasa, régi butorok, szonyegek lecserélése
2022. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!