Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Már a legyek sem olyan mint...

Már a legyek sem olyan mint régen, észre vetted??

Figyelt kérdés
Régen a legyek ha bejöttek azok le szálltak valahova és könnyű volt le csapni. Most ha bejön egy ilyen jó nagy méretes köpős légy lehetetlen nyakon csípni mert soha nem száll le. Csak meg mindenfelé. Sosem fárad ki? Ki hogyan csípi nyakon? Nem szívesen akarom bántani de sok bejön mostanában és nagyon idegesítő. Van hogy a szemem majd kiüti arra van esze ilyenekre. Mintha direkt hergelne.

2022. dec. 23. 18:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Olyanok mintha ezek már mutánsok lennének a 20 évvel ezelőtt élt társaikhoz képest
2022. dec. 23. 18:03
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Függönyös trükkel nyírd ki őket.

Függöny sarka felemel, odamegy az ablakhoz ráengeded, bekeríted és le lehet nyomni, nem kell megvárni, hogy leszálljon.

Amúgy én is észrevettem, menetből kell le légyirtózni a rohadékokat mert nem akarnak leszállni

2022. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Ja-ja, régen kisebbek is voltak, sok volt belőlük, légycsapóval le lehetett őket csapni, mert leszálltak és járkáltak fel-alá, a csillárra akasztott légypapírra is úgy ragadtak, mint a szar! Bezzeg a mostaniak...kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi... :(
2022. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, frissült a szoftverjük. Pár év múlva már a legyek zümmögése is reklámokból fog állni, a kikapcsolásért meg fizetni kell majd.
2022. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy dologban nem változtak, csak betalálnak mindenhová, de ki nem.


https://www.youtube.com/watch?v=qm8iyW7RlDo

2022. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nálam a tollasütő a nagy kedvenc. :)
2022. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Viszont a fényre még mindig mennek. Én azzal szoktam kicsábítani őket. Lekapcsolok minden fényt a házban, aztán mindig csak a következő helyiséget kapcsolom fel a bejárat irányába. Ha a benti szobában van, ott lekapcsolom a fényt, csak a hallban kapcsolom fel. Ha átjött, becsukom az összes szobaajtót, csak az előszoba felé hagyom nyitva, hallban fény le, előszobában fel. Aztán eljátszom ugyanezt a terasz felé a kinti lámpával. 2 perc alatt a légy kint van a kertben.

Nekem a mutáció inkább a szúnyogoknál tűnik fel. Régen az egy lassú rovar volt, most már sokszor olyan tempóban húznak arrébb, mint a legyek. Ráadásul a fény sem izgatja őket.

2022. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Az előttem író válaszára reagálva, azok a gyors szúnyogok nem mutálódásnak tudhatók be, hanem sajnos egy új inváziv faj, a tigrisszúnyogok. Nemcsak hogy gyorsabbak, mint a nálunk eredetileg is honos fajok, hanem még kellemetlenebbül csípnek, iszonyat viszketést okoz a lábfejemen, a bokámon a csípésük, azt előszeretettel támadják nekem.

Ugyanakkor a legyeken én sem nagyon vettem észre változást, a nagy legyeket régebben sem volt könnyű elkapni, és ritkán szálltak le akkor is.

2022. dec. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Van az elektromos rovarfogó, ami olyan, mint egy teniszütő, azzal röptében is el lehet kapni. Amikor azt akarod, hogy áram legyen a fémrácsban, akkor nyomva tartod a nyelén a gombot, és mikor hozzáér, megsül. A szúnyogokat is ezzel fogom meg.
2022. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!