Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Aki költözött már el ágyi...

Aki költözött már el ágyi poloskás lakásból ti mivel fertőtlenítettétek le a ruhátokat bútorokat hogy nehogy tovább vigyétek?

Figyelt kérdés

Sajnos belefutottam egy ilyen albérletbe, következő hónapba költözök is de nem tudom hogy mit használjak a cuccaim fertőtlenítésére nehogy valahol megbújjon?

Elegendő a ruháknak az ha magas hőfokon mosom utána meg zsákba pl nagyobb szemeteszsák belerakom és jól összekötöm?


2023. jan. 14. 08:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Én nem költöztem sehová, de néhány éve elkezdtem furcsa csípéseket érezni alvás után. Főként a lábamon, de volt amikor máshol csípett meg, én ágyi poloskára gyanakodtam. Én azt csináltam, hogy kiporszívóztam az egész ágyat és a környékét is és a összes ágyneműt plusz az összes ruhát is ami rajtam volt mind kimostam. Végülis nem derült ki, hogy mi is volt ez, mert nem találtam meg a bogarat, de ezek után nálam megszűntek az éjszakai csípések és azóta sem jött vissza szerencsére.
2023. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

NE költözz el, míg nem oldódik meg a probléma, ha nem akarod magaddal vinni őket. Minden létező szakmai oldalon ez a legelső tanács.


A ruhákat, ágyneműt főleg 60 fokon kell kimosni, amit nem lehet mosni, azt zsákba, légmentesen, és MINIMUM fél évig nem belepiszkálni. Ha nyár lenne, tűző napra ki lehetne rakni a zsákokat, hogy belesüljenek.

De ez csak kiegészítése az irtásnak, nem a helyettesítője.

2023. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Ne költözz, csak mgadaddal viszed

Hívj szakembert, nekünk 2 szintes 110m2 ház volt 4 éve 100E ft

2023. jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, csak az a gond hogy a tulaj nem akar írtatni, szakembert hívni mert drága nekem meg nincs külön 100 ezrem hogy irtassak hisz ha több alkalommal is kell.

Panel lakás 1,5 szobásról van szó. De szerintem allergiás is lehetek a csípésekre mert azóta hányingerem van és szédülök is. És mindenhol piros foltok vannak rajtam, az ágy matracában lehetnek. Van egy másik szobában egy kanapé most azon alszom pár napig, de tényleg nagyon rossz. Egy ismerős egy biokill nevű szert ajánlott hogy azzal fertőtlenítsek le mindent, mert attól meghalnak. De tényleg nem szeretnék ilyen lakásban élni, ahol aludni se tudok már normálisan.

2023. jan. 14. 08:59
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
A bérbeadónak kötelessége intézni a kártevőírtást, nem úgy van ez hogy nincs kedve hozzá. Nem adhat ki poloskás lakást!
2023. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Próbáltam. Egy ideig megszűnt tőle a probléma, azaz a gyenge példányokat megöli, viszont 1 hét után sokkal több csípés lett.
2023. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem százezres tétel egy akkora lakásban. Mi a covid idején jàrtunk fel velük, az elején volt a nagy zàrás, akkor ki se jöttek, szóval jó durva fertőzés volt...

Már nem emlékszem pontosan, 20-25ezer volt egy irtás, és 3-4 hét után kellett ismételni (hogy amik kikelnek is megdögöljenek). Ha kellett volna harmadik, az garanciában ingyenes lett volna, de nem kellett.


Értem, hogy nem akarsz ott maradni, de akkor egyrészt ne várj jövő hónapig, másrészt meg nagyon is benne van a pakliban, hogy viszel magaddal mindent. A 60-90 fokos mosáson kívül más eszközöd nemigen van ellenük, ez a biokill meg társai csak ártanak.

2023. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Tudom igazából az ő dolga lenne... nem az enyém, annyival letudta, hogy át küldte a rovarírtók oldalát. Aztán ezután írtam neki hogy akkor költözök innen és a pénzem adja vissza.
2023. jan. 14. 09:19
 9/24 A kérdező kommentje:

Az hogy lehetett hogy több csípésed lett? Nem öli meg az összeset?

Mert arra gondoltam még hogy abból rendelnék vagy 5 litert , annyi pénzem még van és hogy költözés előtt kimosnék mindent és amibe csomagolom abba fújnék meg a ruhákra is , illetve hagynék annyit hogy a másik lakásba is szintén befújjak vele.

2023. jan. 14. 09:21
 10/24 A kérdező kommentje:
Meg az ágyneműt is dobhatom ki mert abba is biztos vannak és ha még mosodába ki is mosom, akkor is benne marad döglötten a töltetbe.
2023. jan. 14. 09:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!