Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megharapott egy macska,...

Megharapott egy macska, vérzett, feldagadt az hüvejkujjam, fertőtlenítettem, lehet bajom?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 19:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
Akár veszteséget is kaphattál.
2021. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ismerőst megharapta a macskája, elkapott valami fertőzést. Hetekig volt kórházban, műteni kellett, utána hónapokig nem mozgott a keze rendesen. Nem vicc. Az első gyanús jelre menj orvoshoz.
2021. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ, hogy egy kóbor macska volt-e. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel veszettséget kaptál, de ha gazdis volt, és rendszeresen megkapja a védőoltásokat, akkor nem.
2021. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
1-es remélem viccelsz, két bakmacskát próbáltam szétszedni, az egyik az én cicám, azon voltam hogy valamelyiket megfogjam/lefogjam, és mivel nem tetszett neki megharpta az ujjam, ami most kétszer akkora mint a másik és marhára fáj.
2021. júl. 20. 19:16
 5/38 A kérdező kommentje:
védőoltást nem hiszem hogy kapott, van valami "jel" ami bajt jelez ilyenkor?
2021. júl. 20. 19:18
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos a macska (és egyébként a kutya) nyálában az emberi szervezettel össze nem egyeztethető baktériumok vannak, ha mély a seb és ezek bekerülnek a harmadik bőrréteg alá akkor el kell menni a kórházba kitisztíttatni meg kérni egy tetanuszt.


Ha gyógyul magától, varrasodik és nem dagad be, akkor nincs baj. De nálad ha jól értem ennek a folyamatnak az ellenkezője zajlik.

2021. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon fontos, hogy ki legyen véreztetve ilyenkor rendesen a seb, aztán fertőtlenítés, meg minden. ha holnap-holnaputánra rosszabbodik, menj a sürgősségire. Egy bácsinak elkezdett lerohadni a karja! A macskák hordozhatnak durva fertőzéseket, mégha ez nekik nem is rossz.
2021. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%
Lehet baj de az nem a harpás után fog kiderülni hanem később.Ha ennyire parázol menj el az ügyeletre(nem a sürgősségire), s talán kapsz egy tetanusz oltást.
2021. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bajod.

Még veszetségre is van esély...

Ugyan csak nagyon minimális, de ha az első 8-10-12 órában nem kapsz oltást veszettség ellen és esetleg tényleg veszett volt, akkor már nem tudnak megmenteni.

Olyankor mesterséges kómába helyeznek és vagy veszít vagy nyer a szervezezed...


Tényleg elenyésző az esély a veszettségre, de sajnos idegen, kóbor macskánál mindig fennál.

Menj el kórházba.

2021. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Tetanusz azonnal mert ki tudja mit rakott rád
2021. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!