Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehetséges, méh es tücsköt...

Lehetséges, méh es tücsköt látni most január végefelé?

Figyelt kérdés

Ugye nem, ?

Azt beszélték , hogy lattak múlthéten bogarakat odakint, olyan jó idő volt.


Azertmá mégse ugye?



2023. jan. 27. 05:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
8 Azt én is hallottam, még decemberben is. Sőt, az elmúlt héten a zöldike tavaszi hangját és a harkály dobolását is hallottam.
2023. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
10, attól félek en is , lesz meg itt nemulass..
2023. jan. 27. 11:00
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapelőtt 12 fok volt, a méhek kirepültek és virágport gyűjtöttek a mogyoró barkáiról.
2023. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen normális, előjönnek ha enyhébb idő van.
2023. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
10-es válaszoló, nagyon remélem, hogy nem így lesz. Pedig szeretem a telet, vártam is, hogy lesz majd hideg, esetleg meglep minket az időjárás pár hétig kitartó hótakaróval, hiszen több szempontból is kellett volna. Na de most már azt gondolom többet ártana, mint használna. Ha nem lett volna ilyen enyhe a december, és a január, akkor oké, jöhetne még márciusban is, de így nem okés. Végigjártam a kertemet, a növények teljesen be vannak indulva, hozzá a friss hajtásokat, a tavaszi hagymások, mint pl. nárcisz, krókusz, jácint is kibújtak. Most már akkor jobban járunk, ha marad az enyheség, és sajnos nyáron majd az iszonyat sok kártevő.
2023. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%

Ez a "nincs hideg, sok lesz a kártevő" dolgot már rég el lehetne felejteni...

100 évvel ezelőtt még azt mondanám oké a kijelentés mert nem volt ilyen tudomány.

De manapság már tudjuk, hogy a "kártevők" -40 -50 fokos telet is vígan túlélnék.


Nem emiatt van sok kártevő, teljesen más okok miatt.

2023. jan. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Az lehet, de

Megis , milyen ok miatt?

2023. jan. 30. 04:13
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk biológiai védekezés helyett kémiai védekezés....

A kiírtani kívánt rovar mellett sok hasznos rovart is elpusztítanak ami segítene az egyensúlyban..... illetve sok kártevő már reziztens a kémiai szerekre.


A klímaváltozás is sok gondot okoz... Nem, nem az enyhe tél hanem a forró nyarak. + behurcolt idegen fajok.

Fogynak a fecskék, fogynak a dencik amik igen csak sok rovart fogyasztanának el.


Most már szerencsére kezdik betiltani a rovarölő és "talajfertőtlenítő" szereket.

2023. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Mik azok a dencik?
2023. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%

Denevérek 😀😀😍

Kis finom bundás szőrmók cukiságok.

2023. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!