Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehetne barátságos...

Hogyan lehetne barátságos módon elriasztani a cselőpókokat a kertből?

Figyelt kérdés
Anyum kertjèben sűrűn megjelennek a póklyukak, ordas nagy pokokkal. Most ne akadjunk fenn azon hogy milyen típus, szerintem cselőpók, de lényegtelen. Menniük kell. A ház előtt egy nagy rét van és temető. Ott senki nem zavarja őket (ott is vannak). Próbáltam bio bababarát mososzeres vízzel, de szerintem nem èltèk túl, bár tény hogy mozogtak amikor a rétre vittük őket. Mindenképp jobb Anyum domestosos megoldásánál. Na de újra itt a jó idő, megint jönnek a lukak elő. Vakond riasztóban gondolkodom, mert nem szeretnék öldökölni hiszen védett állat. De brutál nagyot csíp, és idén már a kislányom is kertészkedni szeretne a mamával. Valaki megoldást rá? Trollok kímèljenek, köszi

#kert #pók #Póklyuk
2023. febr. 23. 10:14
1 2
 1/16 anonim válasza:
91%

A cselőpókok általában nem szeretik az erős illatokat, ezért érdemes olyan növényeket ültetni a kertbe, mint például az eukaliptusz, a levendula vagy a borsmenta. Ezek az erős illatok eltávolíthatják a pókokat.


A pókokat távol tarthatjuk a kerttől, ha rendszeresen felsöprünk, eltávolítjuk a leveleket, gallyakat és más hulladékot a földről, mert a pókok szeretnek rejtekhelyeket találni.


A pókokat elriaszthatjuk olyan tárgyakkal, amelyeket nem szeretnek. A fokhagyma, az ecet, a bors és a citrusok illata elriaszthatja a pókokat, így érdemes például fokhagymás vagy ecetes permetet fújni a kertben.


Az illóolajok is hatásosak lehetnek a pókok ellen. Cseppentsünk pár csepp levendula, fahéj vagy mentaolajat egy vattapamacsra, majd helyezzük el ezeket a pamacsokat a kert olyan területein, ahol gyakran megjelennek a pókok.

2023. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Levendula és citromfű ki lett próbálva, sajna nem ért semmit, teafa olaj sem. Ecetet megpróbálom, de nem csípi az őket? Levektőo teljesen független, a talajban van a luk, a fuszalak mellett, egy darab levél nincs körülötte. Sőt a kertben, ahol még fű síncs körülötte, csak egy nagy virág, ott is vannak. Fokhagymát is kiprobáljuk mindenképp. Köszi
2023. febr. 23. 10:33
 3/16 anonim válasza:
39%
A pókok ellenállóak lehetnek az ecet savas hatásával szemben, és továbbra is élhetnek a kezelt területen. De szerintem egy próbát megér
2023. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Amúgy nem nagyon piszkálhatnád őket mivel védettek.

Inkabb örülni kéne nekik.


Csak sajnos tudom milyen begyöpösödött felfogásúak az idősek nagy része.

2023. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg nagyot csípnek, szóval lehet érdemes kiköltöztetni.

Régen szurokgolyót tettek a lyukba, arra ráharapot, és ki lehetet húzni, és bele egy műanyag dobozba, majd a rétre.

2023. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Lehet kapni rovarriasztót, az vlaószínűleg elüldözi őket (NEM méreg, hanem valami ultrahangos cucc)
2023. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mint írtam is, nem halálos megoldást keresek. Pókiszonyom is van, mégis szeretném inkább megmenteni és elköltöztetni őket.

Ultrahangos riasztó, pl ami vakondra jó, az jó lehet?

2023. febr. 23. 15:15
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt jó olvasni a pók hasznos állat, és nem szabadna megölni sosem
2023. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyetértünk . De ha én nem teszek valamit akkor sajnos anyukám kiköltözteti őket a masvilagra.
2023. febr. 23. 21:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet neki épeszűen megmondani, hogy egyrészt teljesen ártalmatlanok, másrészt védettek?
2023. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!