Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy lehetséges ez?

Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Tegnap elmentem a boltba, és vettem epret. Kinyitottam, és valami fekete volt benne. Megnéztem, és kimászott belőle egy skorpió. Hogy lehetséges ez, ha az eper déli gyümölcs, a skorpió meg egy sivatagi állat?

2023. ápr. 5. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
A globális felmelegedés hatására mint a flóra, úgy a fauna is áthelyeződik az eddigi érintetlen területekre.
2023. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Megvan még?

Skorpiókból rengeteg faj van, köztük nem egy olyan, ami a nedvesebb klímát igényli, vannak kifejezetten erdeiek is, valószínűleg közülük való, de minimum képet kellene látni ahhoz, hogy bármi pontosat lehessen mondani, vagy még inkább eljuttatni egy szakértőhöz.

2023. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már nincs meg, mert hívtuk az állatkertet 15:42-kor kb. már ott van. Azalatt egy lyukas fedelű üvegben volt. Szerencsére nem csípett meg senkit a mérgező fullánkszerűségével.
2023. ápr. 5. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Az eper általában Olaszország vagy Spanyolországból jön.

Mindkét helyen vannak skorpiók.

Ártalmatlan fajok ezek....


Nekem miért nincs ilyen szerencsém? 🙂🙂

2023. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Múltkor a tvben láttam egy épp ilyen esetet. Ott se tudták, honnan kerülhetett a spanyol eperre és a lidl-be.


Pedig teljesen logikus.

A boltokban a gyümölcsfélék nagyjából közel vannak egymáshoz. Visznek oda skorpió lakta országokból is gyümölcsfélét és kipakolják dobozostól, egymás mellé.

Az állatka kimászik a dobozából és elkezd mászkálni, szaglászni, keresgélni valami élelmet...


Megmondom őszintén, ha skorpió lennék, én id a finom illatos eperre másznék át, bármivel is szállítottal oda! 😃

2023. ápr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Képzeljétek! Tegnap megint epret vettem, megint volt benne egy skorpió és megint hívnom kellett az állatkertet.
2023. ápr. 12. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó helyen veszed az epret. Hívhatlak skorpió királynak?
2023. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem troll vagy és megint találkozol skorpióval akkor írj nekem 😉


Amúgy melyik boltban volt ez?

2023. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
A tv-ben amit mutattak, az a Lidl-ben volt. Azt nem tudom, hogy a kárdést itt feltevő azonos-e azzal, egyáltalán, nem a tv-ben látottakat "lovagolta"-e meg, csak érdekességként.
2023. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem fogjátok elhinni! Ma megint vettem epret a LIDL-BEN, és megint találtam egy skorpiót, megint hívtam az állatkertet és megint elvitték.
2023. ápr. 27. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!