Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Jogilag lehetséges-e lódarazsa...

Jogilag lehetséges-e lódarazsat panelban tartani?

Figyelt kérdés

Annyira imádom a lódarazsakat, szeretnék tartani itthon. Sajnos a hetediken lakunk a panelben, ezért én azt gondoltam hogy a kisszobában kellene egy fészket berakni, aminek uvegajtaja van így láthatnám őket, tudnám figyelni a kis életuket.

Az ablak mindig nyitva lenne szóval tudnának menni portyázni vadászni.

Nem nagyon járkéálnék be akkor is max fustolővel és beoltozve ha ki kellene már takarítani.

Úgy gondoltam hogy még a téli időszakba amíg fagy van és el vannak gémberedve mennék el az erdőbe és egy fa odvából hoznék el egy fészket. /dobozban lesz úgyhogy a vonaton /bkv-na ha felélednek nem jonnek ki belőle/

Jogilag felelősségre vonhatnak emiatt hogy ha otthon tartanék darazsakat?


2015. febr. 4. 20:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

amúgy lódarázs mániás vagok, facebook képem is az, még az oltozkodésemet is igyekszem sárga feketére rendezni.

23/F

2015. febr. 4. 20:47
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez panelban pont annyira kizárt dolog, mint pl. az, ha kígyókat akarnál tartani, vagy mérgespókot, skorpiót, stb.
2015. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak, ha a lakógyűlés elfogadja, de jó eséllyel nem fogja, senki se szeretné, hogy nyaranta, a nyitott ablakon állandóan berepkedjenek.
2015. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ó, koszonom a válaszokat
2015. febr. 5. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább tarts lótetűt, annak elég némi föld egy terráriumban, csak vinni kell neki gilisztákat.
2015. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
oké de az sajnos nem épít fészket :/
2015. febr. 5. 20:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira imádod őket, akkor hagy őket a természetben.

Ha beviszed őket panelba, lezabálnak mindenkit.

Ha a dobozban felélednek, olyan zsongás lesz, hogy tuti ledobnak a buszról. Aztán mikor kinyitod nem leszel elég gyors.

2015. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha így odavagy a darazsakért, akkor biztos tudod: ha egyet is piszkálsz, olyan illóanyagot rak rád ami után 3mp-vel lesz még pár ezer a nyakadon. Nem kell többet kozmetikushoz járnod:D
2015. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már a fészek megközelítése is elég macerás,tekintve,hogy elég szépen összecsípnek,ha fenyegetve érzik magukat,hallottam már valakitől,hogy gyakorlatilag ideiglenesen mozgatni se tudta a karját,miután nekimentek...felejtsd el.Ezek nem háziállatok! Ha annyira szereted őket,akkor fogadd el,hogy ők is jobban érzik magukat a saját élőhelyükön.
2015. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. febr. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!