Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért lephették el az udvarunk...

Miért lephették el az udvarunkat a földiméhek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a pontos nevük, de a földben laknak, nem kaptárban vagy fészekben, mint a darazsak. Van két füves részünk, az egyiket totálisan megszállták, szitává lyukasztgatták, a másikat nem. Korábban csak 5cm magasan szálldigáltak jobbra-balra de semmi mást nem csináltak. Ahogy bejött a pitypangvirágzás, sokkal kevesebben lettek, és megfigyeltem, hogy arra repjekdnek és teljesen besárgult az oldaluk a virágtól. Mindegyiknek van egy kis lyuka a földben, a földet pedig kihordták onnan kis kupacba, mint a hangyák és a giliszták. Nem merünk ott se fűnyírózni, se locsolni, de járkálni is csak este amikor már nem repkednek.

Ezekről mit kell tudni? Kifélék-mifélék? Miért pont az lehetett a kiválasztott területük? Olyan kis meseszökevények, mintha nem is lenne fullánkjuk, egyáltalán nem tűnnek agresszívnak, dehátannyian vannak mint az oroszok és errefelé is sok a feketerigó.

Egyáltalán, milyen mélyre ásnak le? Ez az egész 1db kolónia lenne, csak külön szobákban alszanak?



#méh #földiméh
2023. ápr. 20. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg valami kép jó lenne róluk, habár feltehetöen poszméheket láttál, de van több más is, de lehetnek szoliterméhek is, meg még több másféle rokon faj is.

Emellet nem "alszanak" a földben, hanem ott fejlödnek az utódok.

2023. ápr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Jó eséllyel valamelyik Bányászméh faj.
2023. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
orulj neki
2023. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem sikerült még lekapnom őket.

Valami bővebb infót hol találok róluk?

Tök egyformák, akkorák mint egy légy, de tök aranyosak.


Akkor minden lyukban 1-1 kisméh van?

Az minek a jele, hogy kiválasztott lett az udvarunk? Jó a föld? Vagy a fölötte levő diófa az oka?

2023. ápr. 20. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Puha a föld az biztos...

De amúgy nem kell tőlük félni, 1 hónap se és eltűnnek.


Karcsúméhek is csinálnak ilyen toronyszerű építményt.

2023. ápr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Senkit nem zavarnak. Amikor annyian voltak mint az oroszok, azok ha jól sejtem, mind hímek voltak. Állítólag már bevégzett nekik azért tűntek el. Semmit nem csináltak csak ott köröztek 5 centi magasan. Most már nagyon kevés van, azok mind nőstények lehetnek, mindegyik mindkét oldala pitypangsárga, mint a bicikli hátsó keeke melletti bicikliskosarak és mennek be az odújukba. A ház előtt illetve nem mesze van rét, fullba pitypanggal. Afeketerigók nem szerethetik, mert az is van, de azok a gilisztára hajtanak.
2023. ápr. 21. 00:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

😀


Kép nélkül sajnos nehéz, de néha még képpel sem egyszerű.

Nagyon sokféle "vadméh" él hazánkban.

2023. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd végig a következö képeket, hátha megtalálod a tiedet is:

[link]

[link]

[link]

2023. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tévedtem. Rákaptak a feketerigók a kapirgálásra. Ezeknek minden kell. Amíg volt cseresznyefa addig azt verték le (a kutya is csak szurkolt nekik, hogy minél többet verjenek le neki és szépen feleszegette) most meg átmentek földkopáncsba. Még jó, hogy a gilisztatenyészetem nem bukott még le.
2023. ápr. 21. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!