Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ilyenkor mit kéne tenni?

Ilyenkor mit kéne tenni?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza 1 hetes nyaralásból és a házunkat kint ellepték a darazsak, szinte minden négyzetméteren van egy darázs és nem tudjuk hogy mit lehetne velük kezdeni mert a lakóhelyüket még nem találtuk meg csak egy helyen a falon össze voltak tömörülve de az csak egy pár volt abból a rengetegből.

#darázs #elllepték az udvart.
2023. aug. 14. 15:28
 1/3 anonim válasza:
74%
Figyelni kell a darazsak hól tömörülnek leginkább.Ha cserepes a háztető akkor a cserép alá bujnak elöszeretettel.Ha meg van a fészkük akkor csak nyugi.Amikor már esteledik akkor lepik el a fészküket.Mit lehet ellenük tenni?Drasztikus a válaszom.Én ezt az eljárást alkalmaztam.Permetezőgépbe,de ha nincs akkor egy szórófejes flakonba önteni kell gázolajat.Aztán kipumpálni a levegőt a permetcsőből és írányzottan a fészekre kell permetezni,nem kell sajnálni a gázolajat persze tulzásba sem kell vinni.A gázolajtól azonnal kimulnak,amelyik még egy kicsit mászik az csak keveset kapott de már annak is vége.Ezek után nincs más teendő mint hátradölni.Létezik humánusabb megoldás is de azt én még nem probáltam.Alaposan beöltözni,nem vastagon csak védett legyen a bőrfelület és egy neylonzacskot ami elég nagy a fészekre írányítani és a száját a zacskónak befogni,hogy a darazsak akár a fészkükkel bele essenek.Aztán valahól a természet lágy ölén kiengedni őket,terészetesen még az éj leple alatt mert akkor még nem annyira aktivak.
2023. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Hivj egy ehhez jól értő szakembert inkább. Ilyen magán akciókba jobb nem kezdeni amit az 1-es írt.
2023. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is írtóra gondoltam.


Egyszer már beöltöztem én is ki írtani őket kb. 3 hete és akkor sikerült 26-ot megölni de több-több helyen. De most délután környékén ki se lehet menni kintre és annyi van hogy nem tudom mi van mert úgy repkednek délután meg délbe hogy mintha tökre fel lettek volna zargatva. Össze-vissza repkednek mint akik meg bolondultak.

2023. aug. 15. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!