Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ki lehetne írtani a lódarazsak...

Ki lehetne írtani a lódarazsakat szakember nélkül?

Figyelt kérdés

A padlásunkra beköltöztek a lódarazsak, már egy akkora fészkük van mint egy kosárlabda, de talán még nagyobb is, nem mertünk túl közel menni.

Ma vettük ezt észre, de már többel is találkoztunk a ház körül, mindig sötétedés után jönnek elő. Gondoltuk teszünk ki csapdákat (petpalack félbevágva és egymásba fordítva bele pedig sör). Tettünk fel a padlásra is, na akkor láttuk, hogy nagyobb a gond mint hittük.

Így hogy már fészket építenek, még valahogy ki lehet őket írtani hasonló házi praktikákkal, vagy hülyeség?

És ha valaki beöltözik, felvesz egy bukósisakot és tele fújja őket rovarírtóval? :D

Amúgy már beszéltem szakemberrel, én erre a megoldásra szavazok.



2023. szept. 15. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakember kell, ha nem akarsz korhazba kerulni.
2023. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
#1: Ha egy egész fészeknyi lódarázs megtámad, abból nem kórház lesz, hanem temető.
2023. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
LILA színű RAID spray. 3-4 flakon! Még a macskát is leszedi!!!
2023. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lódarázs, ekkora fészek, ráadásul zárt térben, ez inkább szakembert igényel.
2023. szept. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Lódarázzsal ne próbálkozz!


Darazsakat akár meleg nyári reggeleken is be lehet gyűjteni, védőfelszerelés nélkül. Akkor még nem bírnak repülni, amelyik próbál, egyszerűen leesik a fészekből. Csak vánszorogva másznak. Épp múlt héten csináltam a padláson, spaklival szedtem le a cserépről a fészkeket, egy fedeles szemetesvödörbe pottyantva. Mindegyiknél ott volt egy őrszem, de nem bírt repülni.

Protect darázsirtóval nappal is nagy fürt darazsat elrendeztem, védőfelszerelés nélkül. A darázsirtók azonnal megdermesztik őket, nem tudnak támadni, aztán elpusztulnak.


A lódarazsak minden napszakban röpképesek, és nem bír velük a spray. Már 8-10 csípés is halálos lehet, akkor is, ha nem allergiás, akit megcsípnek.

Szakembereket hívtam. Olyan anyagot használtak, amihez engedély kell. Többméteres csővel, távolról permetezték őket. Igen hosszasan, még az ő méreganyaguk is lassan hatott, jó nagy tartályt ürítettek ki. Így is több elrepült, azt tanácsolták, hogy három napig kerüljük a környéket. Amelyik visszatér, lassan elpusztul, ha marad. De valószínűbb, hogy szedik a sátorfájukat.

2023. szept. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Kiírtani nem, csak kiirtani.

[link]

2023. szept. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
9%
Gyulu fogyjál le és menj el dolgozni 🤣👍🏻
2023. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már 8-10 csípés is halálos lehet, akkor is, ha nem allergiás, akit megcsípnek."


Ez egy buta városi legenda.

Engem kb. 15 db szúrt meg, 2-3 óráig fájdogált és ennyi.

Valójában többszáz szúrás kellene ahhoz, hogy belehalj önmagában a méregbe.

Persze egyetlen szúrás is halálos lehet, ha nyakon szúr és elzáródik a légcsöved.


Ha eddig nem zavartak, akkor így szeptember végén már nem foglalkoznék velük. A télen úgyis elpusztulnak, akkor le kell szedni és megakadályozni, hogy újra odafészkeljenek.

2023. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Engem a farkamat csipte le, azota vok csaj
ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!