Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire okosak a poloskák?

Mennyire okosak a poloskák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdeném azzal, hogy nem nevetni, akármennyire hülyén hangzik! ^^'


Nemrég kifogyott a poloskairtó spray. Ebben az évben megszaporodtak a poloskák, előző 1-2 évben alig 1-1 db volt. Ekkor került képbe a spray, hónapokig fújkáltam, ha láttam egyet is, aztán szépen lenyugodott a helyzet. Néha 1 bejutott, de ennyi, pedig nyitott ablak mellett aludtunk, egész nap és éjjel nyitva volt, mégsem értek meglepetések. Aztán egy napra rá, hogy kifogyott a spray, a poloskák özönleni kezdtek négy napig, amíg újat sikerült vennem. Na de ahogy újat vettem, ki sem fújtam még belőle, rögtön eltűntek. Mindig az ablakba vagy az ablak melletti polcra rakom a sprayt (szobám és a nappali, de csak egy spray van, mindig változik). Nincs egy darab sem, pedig olyan szinten jöttek, hogy reggel a függöny tetején mindig találtam egyet, ami valószínűleg abban a tíz percben jött be, amíg szárítottam hajam és bukóra raktam. Most meg semmi. Rögtön aznap, hogy a spray visszakerült. Ilyen volt évekkel ezelőtt, hogy spray előkerült és visszatért a béke, spray eltűnt és visszatért a "háborús korszak".


Ezek mind csupán véletlenek, vagy tényleg létezik, hogy a poloskák ilyen okosak?


2023. okt. 16. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem, nem túl okosak... :D:D:D


Lehet, hogy kicsit kijön a szag a flakonból, és azt érzik.

2023. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy okosak, mert akkor nagy bajban lennénk 😅 de a rovaroknak jó a "szaglásuk". Szerintem érzik a mérget.
2023. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira, mint a szúnyogok, azok is ilyen rafináltak.
2023. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véletlenül pont akkor fogyott ki a sprayd, amikor megindult a poloskák rajzása, valószínűleg az életciklusuk miatt...
2023. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Benéznek az ablakon és látják, hogy ott figyel a rovarirtó a polcodon, úgyhogy inkább be sem mennek. Ha nem hiszed, hogy el tudják olvasni, milyen felirat áll a flakonon, akkor fedd le a sprays doboz feliratát egy papírral. Vajon akkor bemennek-e?
dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!