Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Jártatok így darázzsal?

Jártatok így darázzsal?

Figyelt kérdés

Mikor még meleg volt, berepult egy darázs. Nem repult ki sehogyse. Erre elovettem a hajsprayemet, gondoltam lefújom vele. Nem szoktam ölni semmit meg rovart sem, de féltem. Fölöttem is körözött azelott, mind figyelt.

Hajsprayem szúnyogokra hasznaltam, es egyböl hulltak töle.

Még legyek is.

Kezdtem fújni ra, es lattam nem esik le!

Hanem jön felém ! Erre meg jobban fújtam rá es vegig benne volt a spray hatósugarában, es úgy jött utanam vagy 6 métert . Vegul fejemre borítottam egy pokrócot es üvöltve ki szaladtam a szobából, ahova behátráltam es becsuktam az ajtót. A darázs az ablakra szállt a szobaba, de sajnos mem tudott kirepulni, mert zarva volt ott az ablak. En meg nem mertem kinyitni mert nagyon követett azelőtt céltudatosan felém repült !!! Habar sprayeltem közben ! Ijesztő volt ...

Miért támadott ?


nov. 9. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
veszélyben érezte magát azért támadott ha valóban követett. ha nem próbálod bántani akkor akár közelít akár nem de nem fog bántani téged
nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Követett! Sajnalom szegényt , de féltem!
nov. 9. 16:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen jártam már, de így még nem.


Azért nem jártam így, mert tudom, hogy a darazsak agresszív köcsögök, és kamikázeként támadnak, úgyhogy eleve nem hajlakkal megyek rájuk, hanem speciálisan darazsak ellen gyártott sprével!


És azért jártam hasonló módon, mert a garázsomba beköltöztek ilyen igazi f@sza nagy lódarazsak, nem is kevesen.

Vettem hozzájuk sprét, és egyik éjszaka beöltöztem michelin babának, és sz@rrá fújtam őket.


Másnap napközben elmentem lecsekkolni az eredményt, beöltözetlenül, de sprével a kezemben. Kiderült, hogy máshol is volt fészkük, és 1-2 elkezdett nekem jönni! Azt tudni kell, hogy ezekben a darázs irtókban brutális idegméreg van, pont azért, hogy védjék az embereket, tehát azonnal hatnak. Volt olyan, hogy 1 másodpercig (miközben hátráltam) telibe kapta a sprét, de csak jött felém, mint egy idegbeteg pitbull.

És utána se esett le, hanem elrepült másfelé.

Mikor néhány 4 cm-es lódarázs rádstartol olyan hanggal, mint egy vuvuzela, nem tudod hogy jársz jobban! Fújod még őket, hátha hat a méreg, vagy eldobsz mindent, és menekülsz!

Én alig bírtam beszállni az autómba, és utána is 1 napig ha hallottam valamit, idegesen néztem körbe, mert nem tudtam, nem repült e be az egyik.

Ez tényleg olyan szitu, mikor az ösztönök felül írják a józan észt.

Tudtam, hogy nem repült be egy se, de ezt nem tudtam elhitetni az agyammal.


Szóval a tanulság:

Ne kérdezd, miért támadott, és ha amúgy is ölni akarsz, fölösleges visszafognod magad. Ha darázzsal hoz össze a rossz szerencse, ne hajlakkozz, menj biztosra méreggel , vagy menekülj.

nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

" ha nem próbálod bántani akkor akár közelít akár nem de nem fog bántani téged"


Ez nettó baromság!!!

Még méheknél se működik! Mivel támadásnak veszik azt, amit te nem szánsz támadásnak! Nincs méhész ismerősöd, ugye? Ha esetleg mégis, kérdezd már meg tőle, évente hány csípést kap...


És ezt simán megszorozhatod vagy 50-nel, ha darazsakról van szó!

nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nyilván egy épp eszű ember nem megy egy fészek vagy egy darázs közelébe. A csipest meglehet elozni kedves 4es
nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Nem, nem lehet, kedves 5-ös, képzeld, ép elméjű emberek ezreit csípik meg darazsak!

Te csak olyanról hallottál még, hogy méhek, vagy darazsak, kizárólag szellemifogyatékosokat csíptek meg? Mert ha ezt tényleg így gondolod, akkor sürgősen védekezned kell darázscsípés ellen!

nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
nyilván ha belelépsz vagy beletenyerelsz akkor az egy véletlen eset ,de ok nélkül nem támadnak a darazsak ,mindennek van egy kiváltó oka de mindegy . A darazsak sem szellemifogyatékosok
nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat méter? Jó nagy szobád van. Amúgy minek fosol be egy darázstól? Hozzám múltkor egy denevér szállt be, nem két perc volt, de sikerült kiengedni a szegény kis vaksi fejét. Darázzsal meg azért csak találkoztál már életedben, nyugalom, semmi hirtelen mozdulat, légycsapó...
nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Sőt, engem a múltkor egy méh úgy "csípett meg", hogy cigizés közben az arcomra szállt, én meg ész nélkül odacsaptam, mert muslicának hittem. Bárkit megcsíphet darázs, ha nem allergiás rá, nem kell túlspilázni. Csak figyelni, mert nagymamám pl. egy darázscsípés után már nyugdíjas korban lett allergiás a méhekre, ami nem vicces, amikor méhész a férjed.
nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

"Vegul fejemre borítottam egy pokrócot es üvöltve ki szaladtam a szobából, ahova behátráltam es becsuktam az ajtót"


Bocs, de neked vagy nyugtató kell, vagy egy jó pszichológus, mert ez nem teljesen normális, hogy egy nyavajás rovarra te ilyen háborodott félőrült módjára reagálsz.

nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!