Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen hernyó?

Ez milyen hernyó?

Figyelt kérdés

[link]


A tető ablak körül jelentek meg mind 2 szobában. Mikor próbáltam befogni hogy lefotózzam az egyik beleesett a pólómba, meg is csípett/szúrt. Piros dudor lett a bőrömön,ami viszket is.


nov. 18. 09:38
 1/9 robetko ***** válasza:
0%
fogalmam sincs
nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én se tudom, de a hernyók csinálnak ilyeneket. Úgy tudom, nem megcsípnek, hanem a szőrükben van valami cucc, ami ezt csinálja. Pl. ha agyon csapod magadon, és belédfúródnak a szőrei, meg úgy szétkenődik rajtad, ennél amit leírtál, 10-szer súlyosabb tüneteket is okozhatnak. Vastagon bedagad, felhólyagosodik a bőr, ég, mint az állat, és elviselhetetlenül viszket, napokig!
nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 robetko ***** válasza:
A te kedvedért megnéztem a hernyókat,de ilyen hernyót nem találtam. Remélem nem fogsz belehalni a csípésbe
nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 napja csípett meg, ezalatt szerintem már elpatkoltam volna😂😅Én sem találtam sehol ilyen hernyóról leírást. Nekem is bedagadt és még mindig viszket.😰
nov. 18. 14:30
 5/9 robetko ***** válasza:
52%
Nem ég csak viszket? Már kezd idegesíteni az a hülye hernyó
nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Kéne jobb kép, de valamelyik zuzmószövőnek (Eilema sp.) néz ki. Az apró szőreik valóban beleállhatnak a bőrbe ami kellemetlen, de nem lesz komolyabb gond belőle. Algákkal és zuzmókkal táplálkoznak főleg, ilyenkor keresik a megfelelő zugokat ahová behúzódhatnak a fagyok elől.
nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem ég, csak viszket. Illetve még mindig vörös ott a bőröm.
nov. 19. 20:06
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nehéz lenne nem homályos képek csinálni? Komolyan kérdezem.
nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 robetko ***** válasza:
Hogy vagy?
nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!