Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire abszurd, hogy előjött...

Mennyire abszurd, hogy előjöttek olyan rovarok, amiknek normál esetben 2-3 hónap múlva kéne megjelenni?

Figyelt kérdés

Lószúnyogok repkednek 1 hete, katicák, bodobácsok, legyek, darazsak is vannak már. Tegnap óta poszméheket is látok. Párban látogatják a virágokat.

[link]

Nem vagyok már fiatal, de februárban még nem tapasztaltam ilyet.


febr. 11. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Semenyire. Minden évben vannak korábban kelő rovarok, az enyhébb időre előjönnek. Február közepe van, konkrétan 3 hét és tavasz. A természet meg már éledezik.
febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Legyek, méhek, poszméhek, verőköltő bodobácsok, nünüke és néhány lepkefaj (és bizonyára más fajok is) rendszerint kora tavasszal jönnek elő, sokszor már februárban. Én is látom most is és láttam korábbi években is.
febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ezekben semmi meglepő nincs.


Legyek, darazsak, katicak, jó pár lepke, poloskak kifejlett alakban teleknek át.


Az lenne a meglepő ha szarvasbogárral vagy orrszarvúbogárral találkoztál volna 😀

Vagy Nagy pávaszemmel

febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a szarvasbogár és az orrszarvúbogár legkorábban májusban jön elő, ha velük találkozunk februárban, akkor hüledezhetünk.

Nagy csapat verőköltő bodobácsot január eleji napsütéses, meleg napon is láttam már. Aztán inkább még visszamentek aludni.

febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira, amennyire abszurd februárban ez a meleg.
febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!