Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tart valaki tücsköt saját...

Tart valaki tücsköt saját fogyasztásra?

Figyelt kérdés
Volt szerencsém olajban sült tücsköt kóstolni, és annyira ízlett, hogy megfordult a fejemben, hogy lehetne-e ezt házi körülmények között tenyészteni? Kb mekkora állományra lenne szükség, napi 50-100g előállításához? Mennyire gazdaságos az egész? Értem ezt úgy, hogy mennyire térül meg a takarmány ára? Mert ha mondjuk 1kg tücsök előállítása többe kerül, mint a csirkemell, akkor számomra nem éri meg.

márc. 7. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó ötlet,követem😱
márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
A rovarfeherje eloallitasa jelenleg ipari meretekben is kb. 10x annyiba kerul mint a rendes huse. Ha biztonsagosan fogyaszthato rovarokat akarsz tenyeszteni, ahhoz beruhazas es napi szintu foglalkozas szukseges es igy sem lesz olcso.
márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha 10x annyiba kerül, mint a rendes hús, akkor hogy aggatják rá a "fenntartható" jelzőt? Ha többet zabál, mint amennyi a bogár tápértéke, akkor hogyan lehet ez környezetbarát?
márc. 7. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
4-es Ó, és még mennyi mindenre ráaggatják a környezetbarát jelzőt a profitért. :)
márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Azt sem tudod mi a fehérje , a féreg nem emeszthető amit te ettél a páncél kitin ! A gombák a baktériumok a madarak bontják le . Kamu klimavédelem, a fejesek akik szennyeznek a multik birtokosai most átteszik a pénzt zöldátverésbe . Te most önként birkanyájhoz csapódsz, benyaltad a propagandat . A fejesek sosem fognak változtatni sem klímaadot fizetni sem spórolni sem leállni az erdőirtással. Minden kiadás megszoritás uzsora pórnépé , ahogy eddig .
márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 elegansan kihagytad a 'jelenleg' szot az ertelmezesbol. _Most_ dragabb, de ez nem lesz mindig igy, ahogy fejlodnek a tenyesztesi modszerek egyre olcsobba valik.
márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A haszonállatok többsége az ember táplálékkonkurense.

Gabona, kukorica, szója a fő takarmányok jelenleg.


Fenntarthatóbb egy olyan állatot tartani, ami nem táplálékkonkurens, nincsenek közös betegségek, stb.

Mondjuk, olyat ami trágyát eszik eszik.

márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a hüllőimnek tartok tücsköket, gondolom az emberi fogyasztásra tartottak se élnek sokkal másabb körülmények közt. Lehet venni különböző méretben rovarokat dobozban. Ahhoz, hogy szaporodjanak, tágas terrárium, megfelelő talaj kell, illetve pára és hő. A nagy párát nem bírják, de a túl hideget vagy meleget sem. Etetésre nem ajánlom a zöldségeket-gyümölcsöket, mivel bepárásít a terráriumokban, ha nincs megfelelő szellőzés és ha picit is permetszeres meg is dögölhetnek tőle. A bogárzselé biztonságos és tápláló is.

bugs-world.com oldalon lehet rendelni többféle rovart, Pesten van fizikális boltjuk is, én mindig onnan veszem az állataimnak. Direkt emberi fogyasztásra való ételeket is árulnak, pl rovar proteines szeletet, különböző ízesétett sült tücsköket, tücsöklisztet stb. Számomra a rovarevés nem túl vonzó dolog, szóval ezekről a termékekről nem tudok véleményt írni.

márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Valamikor 50 éve tartottam/tenyésztettem tücsköt, de én csak konyhai zöld hulladékkal takarmányoztam.
márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!